Anasayfa
Forum
E-kart
Şiirler
Hikayeler
Güzel sözler
Aşk Testi

Türkçe yamalar en güzel Türkçe oyun yaması program yamaları

Oyunlar ve programlar için Türkçe yama nereden bulabilirim diye mutlaka sormuşsunuzdur. Çok çeşitli oyun ve program yama siteleri ve türkçe yama kaynakları vardır. Size bu konuda yardımcı olabilecek güzel kaynağı şu adresten bulabilirsiniz : Türkçe yama

Yama nedir?

Yama eklenti demektir. Kullandığımız programlar yada oynadığımız oyunlara yapılan çeşitli eklentilerdir.

Yama nasıl kullanılır ve nasıl eklenir?

Yama Ekleme iki şekilde papılır. Ya dosya eklemek veya eskisiyle değiştirmek şeklinde, yada program şeklinde olup çalıştırarak yüklemek şeklinde olur. Sonuç itibariyle kurulumu, Yama eklemesi gayet basittir. Bu eklentiden sonra zaten normal bir şekilde oyun yada programınızı açabilir ve yeni şekliyle kullanabilirsiniz.

Yama bize neler kazandırır, yama ne için kullanılır?

Yama iki maksatla kullanılır. Ya kullandığınız programlara yada oyunlara eklenti yapar, bu ekleytiyle yeni özellikler kazandırılır, yada kullandığınız programları yada oyunları Türkçeleştirir. Yani hangi amaç için istiyorsanız ona göre bir yama eklemesi yapmanız gerekir. Örneğin bir Photoshop Türkçe Yama, sizin Photoshop programınızı Türkçe hale getirir. Aynı şekilde CM (Championship Manager Football Manager) gibi yada strateji oyunları gibi sürekli içerisinde ingilizce diyaloglar bulunan oyunları Türkçeleştirmek de oyunu size daha çok sevdirecektir. Kısaca genelde hep ingilizce olan program yada oyunlar için bizlere kolaylık sağlar.

Yama yüklerken nelere dikkat edilmeli?

Yamayı yüklemeden önce program yada oyun dosyalarınızın bir yedeğini almak oluşabilecek hatalara karşı önlem olarak siz bir geri dönüşüm sağlar. Yama 2 çeşittir, hem o program yada oyunu çıkaran firmanın ürettiği resmi orjinal yamalar ki bu yamaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Diğer çeşidi de orjinal olmayan, sadece kullanıcıların kendi ürettiği yamalardır. Bu tür yamalar orjinal olmadığı için oyunda yada programda çeşitli çalışma bozukluklarına yol açabilir. O yüzden mutlaka orjinal yamaları kullanmaya özen göstermelidir.