Anasayfa
Forum
E-kart
Şiirler
Hikayeler
Güzel sözler
Aşk Testi

SGK Emeklilik sorgulama - SSK Bağkur Emekli Sandığı emeklilik hesaplama

Her çalışanın kafasındaki sorudur: Ne zaman emekli olurum? Emekliliği genel anlamda SSK emeklisi, Bağkur emeklisi ve Emekli Sandığı emeklisi olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanında malulen emeklilik yada erken emeklilik gibi bir çok kategoriye ayrılan derin bir konudur.

Çalışmakta olduğunuz emeklilik kurumudan hizmet sorgulama yani hizmet dökümü alıp, emeklilik gün sayısı, SSK primleri ve prim ödeme gün sayısı, hizmete başlama tarihi gibi bilgileri görebilirsiniz. Çalışmış olduğunuz gün sayısını öğrendikten sonra, kalan gün sayılarınız için borçlanma yaparak isteğe bağlı emekli de olabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sağlık ve sosyal güvenceniz yok ise, isteğe bağlı sigorta yaptırarak kendi sağlığınızı ve geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı olması gözetilmeden bu kurumlarla ilgili ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için, emeklilik işlemleri, prim sorgulama, E-devlet hizmeti, E-devlet SGK sorgulama, TC kimlik no ile SSK sorgulama, Bağkur hizmet sorgulama, GSS borç sorgulama yani Genel Sağlık Sigortası sorgulaması, emeklilik başvurusu şartları, emeklilik için gerekli şartlar, yurtdışında yaşayanlar için yurtdışı işlemler, iş kazası ve meslek hastalığı, sağlık hizmetleri, sağlık sigortası gibi daha bir çok konuya Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK resmi sitesinden SGK adresinden ulaşabilirsiniz.

SGK emeklilik konusunda en yetkili çatı kurumdur. Kısaca SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumunun verdiği online hizmetlere bir göz atalım birlikte. SGK sitesinin içerisinde bulabileceğiniz Türkiye Cumhuriyeti tarafından sağlanan çeşitli e-hizmetler genel olarak üç kategoriye ayrıldı. Bunlar:

Bağkur
Emekli Sandığı
SSK

Bu bölümlerin içerisinde ulaşabileceğiniz online SGK işlemleri ise topluca şunlardır:

Hizmet Dökümü Sorgulama,
SSK No Sorgulama,
Emeklilik Bilgileri,
Emeklilik Yaşı Hesabı,
Ne Zaman Emekli Olabilirim sorusuna cevaplar,
Emekli Maaşı Hesabı,
Sağlık Karnesi Sorgulama,
Bağkur Hizmet Dökümü,
Bağkur No Sorgulama,
Emekli Sandığı Hizmet Hesaplaması,
Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama,
Borç sorgulama

SGK sitesinde tüm bu online işlemlerin yanısıra Sosyal Güvenlik kurumundan gelişmeler ve mevzuat bilgileri ile SSK Haberleri yer almaktadır. Ayrıca site üzerinden evrak takibi ve başvuru yapabilir, SGK canlı destek sisteminden faydalanarak online olarak direk yardım alabilirsiniz.