Aşk Masalı

Türkiyenin en büyük Aşk ve Sevgi sitesi

Zaman: 21 Nis 2014, 14:09

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3052 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306  Sonraki
Yazar Mesaj

Mesaj Başlığı: seni sensiz yaşamayı öğreniyorum içimin gülen yüzü
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011, 00:10 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 10
İtibar puanı: 5
Susuyorum..

Bir denizdin bende,
mavine ve derinLiğine daLdım,
bazen daLgaLarına direndim,
bazen dinginLiğinde boğuLdum,
bazen taa dibinde kaLdım yoruLdum...

Suyun biLe yaktı içimi,,,
susadıkça içtim,içtikçe susadım,
içmesem susuyordum,içsem susuyor,
içtim susadım,susadım içtim..

Şimdi öyLe bir susuyorum ki,
Sende konuşma,sessiz kaL,
tuzuna bezenmiş yüreğimi eLLerine aL,
suyuna batır çıkar,
göreceksin nasıL dağıLacak...

Mavin,derinLiğin,dinginLiğin,
daLgaLarın,martıLarın yaşamı genişLiğin,
tuzun,suyun,tuzdan suyun,tuzLu suyun,
sana kaLsın,Senin oLsun Sen....
Susacağım,Susuyorum,Susayacağım..ben....

========== 27 May 11 Cuma 0:11 ==========

Berfin Ve Berfinlerin Kaderi

--------------------------------------------------------------------------------

Doğduğunda gözünü
Toprak dama yağan yağmurun
Damdan sızan damlaları arasında açtı
Yanında annesi umutla
Ebe kadınsa acıyla bakıyordu
O ise doğduğu andan itibaren ağlıyordu
Gün geçtikçe ağlIyordu
Artık yağmur yoktu ve kar yağıyordu
Babası altıncı kızdan sonra
Oğlan umuduyla doğan
Bu kız çocuğuna; karla beraber
Ve kaderine sitemle
BERFİN adını koyuyordu

Berfincik büyüyordu
Gözleri ışıl ışıl yanıyordu
Haşarımı haşarıydı
Bir o kadar tatlıydı
Günlerden bir gün
Ağlıyordu yatakta
Gözyaşları süzgün
Annesi üzgündü
Hastaydı berfincik
Hastalığı çicek
Sanki hiç geçmeyecek
Eeee bu kız ne zaman doktora gidecek
Doktor yokki gidecek
Artık berfincik yaşlı kadının ilacıyla iyiyleşirse
İyileşecek!

İyileşti....
Ve büyüdü berfincik
Okul çağı gelmişti artık
Çobanlık yapmayacaktı artık
Sınıfa girince
Yeni bir dünyaya girdi kendince
Kuzucukları ağıla sığdırmaya çalıştığı gibi
Kalabalıktı
Sanki bir çocuk mahşeriydi
Ama yinede seviyordu sınıfını
Söz hakkı vardı en azından
Adam yerine konuyordu
Bundan gelen azimle okulunu seviyordu
Evindeyse çalışmaya çalışıyordu
Beş yıl öylece geçti
Ortayı okumak isterken
Bunun için hergece dua ederken
Babası reddetti
Okul onun için bitti derken
Sekiz yıl zorunlu dendi
Bu onun kabul olan tek dileğiydi

Orta okulda sınıf birincisiydi
Ögretmenin gözdesiydi
Ama yıllar yine geçiyordu
Berfin daha okumak
Televizyonda gördüğü yerleri gezmek
İnsanlar tanımak
Başarılı bir iş kadını olmak istiyordu
Neden olmasındı
Niye olmasındı
İşte bunları orta üçün sonunda anladı
Ona babasından gelen red cevabı
Karıştırdı hesapları
Söndü hayalleri
Bitti....
Buraya kadarmış Berfinin ümitleri

Okuldan iki sene sonra
Dayandı kapıya isteyenleri
Oda ablaları gibi gidiyordu
Ama istemiyordu.....
İsteyenleri....
Dinlemiyordu....
Babası dinlemiyordu
Gidiyordu Berfin
Berfin evleniyordu ......

Ve kader ŞAH diyordu
Berfin MAT......

========== 27 May 11 Cuma 0:18 ==========

Sen...Yüzümdeki gülüşlerin,ellerimdeki terlemenin,yüreğimdeki deli atışın sebebi...Her gece uykum,her sabah güneşim.Yıldızım,ay'ım,akan kanım.Bitmeyen masalım.Bahçedeki çiçeğim,çiçekteki rengim.Gökyüzüm,denizim,mavim sen...
Sevdamın adresi,aşkımızın menzili,içkimdeki tat,yaşadığım hayat sen...Sebebim,niyetim,geleceğim,geçmişim,bilinmezl iğim,belirsizliğim,kararlılığım,kararsızlığım sen...Bitmez yolculuğum,sonsuzluğum.Sen,gözüm,elim,yüreğim.Bebe ğim sen...
Hani gidecek olsan,yollarına sererim tüm kır çiçeklerini.Bilirim basamazsın çiçeklere de yine kalırsın benimle.Üzülecek olsan,içim erir,kalırım öyle.SENİ ÜZEN BİŞEY BENİ BİN ÜZER İNAN.Kırıyorsam seni,bu benim dengesizliğimdendir,şaşırmışlığımdandır.Kendimle kavgalıyım ben.Bir yanım sana tutkun,bir yanım çok bencil.Kayboluşlara vuruyorum kendimi,seni üzdüğümü bilmeden.Her kayboluşum yara açıyor sende biliyorum.Ah ben,nasıl da vurdumduymaz olabiliyorum bazen...Bakma bana birtanem,içimdeki aşkın büyüklüğünü ölçme bunlarla.Seviyorum diyorsam seni,öyle.Gereğinden fazla ''bazen,bağışla...
Seni bilirim ben,bir tek seni.Seni söylerim,seni duyarım her yerde ve her zaman.Sensiz olmaya gücüm yok artık,sensizliğe katlanmak benim harcım değil.Seni her şeyinle,ay parçası yüzünle,duruşunla,gülüşünle,bakışınla,konuşmanla,ç ocukluğunla,olgunluğunla,kızgınlığınla,şaşkınlığın la,güçlülüğünle,zayıflığınla kabul etmişim bi kere.NE DEĞİŞ,NE DE DEĞİŞTİR BENİ.Biz böyle sevdik birbirimizi.Seni sen yapan ne varsa kabulümdür hepsi.
Seni özlemek diye bir şey de var bu hayatta ve bu bazen öylesine dayanılmaz oluyor ki...YOKLUĞUNU YAŞAMAYI BECEREMİYORUM,ÜZGÜNÜM.İçimdeki o 'fazla yokluğunda çekiliyor bir köşeye ve ben güçsüzlüğümle başbaşa kalıyorum.Katlanamıyorum anla,sensizliği 'yok' hükmünde sayıyorum.Sensizlik diye bir şey yok,öyleyse sensiz kalmak da yok.
Şimdi hangi denizin kıyısındaysan,hangi göğün altındaysan önce o sonsuz maviliğe sonra da başını yukarı kaldırıp yıldızlara bak.Aşkımı,yüreğimi,içimdeki seni mavilere yükleyip gönderiyorum,tut onu.Tut ve bırakma...Ben maviyi sende buldum,beni BAŞKA RENKLERLE KANDIRMA...

========== 27 May 11 Cuma 0:19 ==========

Senin varlığındı kalbimin kapılarını açan, sendin anahtarı kalbimin. Ne kelimeler yeter anlatmaya, ne de kağıt kabul eder kalemden dökülenleri. Sadece yaşadığım anlardan kalan anılarım yetebilir seni anlatmaya…

Aşk yok, aşka inanmam dediğim anlarda çıktın karşıma. Önce gülüşündü seni bana çeken, sonrasında o gülüşün altındaki yaralı yüreğin…

O gün, hani seni gördüğüm ilk gün; tren istasyonunda yağmur altında saatlerce oturduğumuz ilk gün. Sözde tren beklerken onlarcası geçip gitmişti de aldırmamıştık. Yağmur bedenimi ıslatırken, her damlada bir kat daha sana aşık olduğum gün… Yaşama döndüğüm, aşkın varlığının kanıtını gördüğüm gün…

Ve sonra…. Sonu olmayan bir yaşam içinde asla gecesi olmayan bir gün gibi doğdun hayatıma. Oysa senden once “yağmurlar bile isyan ederdi akıttığım yaşlara onlar bile benim kadar ağlayamazdı”. Ya bu ben değilim, yada zaten ben bende değildim… Hayallerde yaşatılabilirdin, bir rüyada yer alabilirdin, belki de bir masal karamanı olabilirdin ama benim olamazdın...

Sen gideli iki gün oldu.. Asırlara bedel iki gün.. Ellerim ceplerimde caddelerde yürüyorum. Birlikte dinlediğimiz şarkılar kulağımda. Ya da odama kapıyorum kendimi, görmek istemiyorum senden başkasını. O kadar çok alışmışım ki sana. Senin üzerine kurulmuş tüm hayallerim. Sen gittin, ben bittim, hayallerim yok artık geleceğe dair...

Bil ki; içimde her zaman sıcacık kanayan bir yara olarak kalacaksın. Sana istediğim zaman söyleyemeyeceğim belki sevgimi ve ulaşamayacak uzattığım ellerim ellerine. Ama ne olursa olsun sana olan sevgim her an artarak yaşayacak bende." ......

İşte bitti; “Vazgeçtim Senden” ve belki de seninle birlikte kendimden…

========== 27 May 11 Cuma 0:28 ==========

Beyaz sevdam kelimelerim yüreğinin kuytularına vuruyor... Duyuyor musun? Meçhul bir yalnızlıktan titrek bir dalgayla geliyorum bu gece sana... Sessiz kalıyorum, oysa ta kendisindeyim hayatın... Beni seviyor olmana sessiz kalıyorum, enkaza dönüşmüş yüreğimi güzelleştirme çabasından, her ne kadar ihtiyacım olsa da kaçıyorum... Ben sanırım mutlu olmaktan korkuyorum... Gözleri umut dolu bir sevdanın, kör ebe oynamasına izin veriyorum... Nedenim yok bu oyunda...Yorgun düştüğüm için sana ait olmak beni korkutuyor...

Vurgun vakitlerimi, geçmişin tozlu raflarını unutmak için işte duy ; seviyorum seni... Sesini duymadan senin oldum.. Yüreğimin oldun... Şimdi bunları anlatmak bi hayli ağır gelir bana ...Korkağıyım bir aşkın esiri olmanın... Taşıyamıyorum bu yükü... Bi ucundan sende tutsan diyorum...

Senden şunu istiyorum bir dilekçe yazsan yüreğime... Kalbin emanetim olsa... En kanayan yerimden sevmeye başlasan beni... Gelsen sen en büyük çığlıkla git dediğim anda...

Artık hayallerimi avuç avuç, kana kana içsem diyorum. Nedense sana beyhude bi özlemle kavuşmayı diliyorum. Sevda yokuşlarını tırmanıyorum senin için, belki yüzünü görebilirim diye... Çöl sürgünü yüreğime sevda ekiyorum filizlenir belki diye...

Kan gölüne dönüşen yüreğimi kirlerinden arındırıyorum bu gün... Dezanfektan bir yalnızlıkla... Karaborsaya düşmüş yüreğimle... Çöl yangını edasıyla; sana yazılırım bu gece...

Seni yazıyorum bu gece, akıl almaz hecelere varlığından bahsediyorum...Yokluğunu aheste yaşıyorum... Dargın ümitlerime güçlü cümlelerden bahsediyorum... Bavuluma tüm umutları dikkatlice yerleştiriyorum.

Öyle derin ki soluğum tek nefeste içime çekebilirim seni... Bilirsin aşka olan hasretimi... Kızıl nehirlere olan tutkumu da... Canımı acıtmak için, nasıl da yaramı kurcalamayı sevdiğimi de bilirsin... Bir küçük çocuk inadıyla, nasıl telef ederim her defasında yüreğimi... Ve sana koşmak için çabaladığımı... Aslında bilmezsin bunları; sen bana hep vurgun saatlerimde gelmiştin... Artık korkmuyorum seni sevmekten, seni severken içimde ki beni de terk edip sevmekten...

Şimdi gecenin en sessiz en derinine seni yazıyorum... Bir ufacık beyaz sevda diliyorum. Çocuk kalbimle elimden tutmanı ve göz yaşımı silmeni istiyorum. İstiyorum ki kalbimi koru... Kalbini avuçlarıma bırak... Doğan güneşten de; gece hatırına, seni bana vermesini ve elimi hiç bırakmamanı diliyorum...

Suretini bilmediğim...
Biliyorum ki uzaklarda bir yerde beklediğin benim...
Ey Aşk ! Yarala beni... Dağıt bedenimi, paramparça olsun ...
Yüreğimi tek kurşunla vur
Vur ! İstiyorum... En kanadığım yerden vur beni.
İki kere ölmem ki ...
Ölürsemde; varsın olsun... Gözlerine göm beni
Gözlerinden akan ben olmalıyım
Sen olup, bir müsaitsiz vakit yüreğine akmalıyım...
Yüreğinin kıyısına vurup "beyaz sevda" zikretmeli dilim...

========== 27 May 11 Cuma 0:44 ==========

Gözlerini kapatmak mıydı sevmek yoksa gözlerini açmak mı !?

Uykusuz gecelere yelken açmak mıydı sevmek yoksa derin uykulara demirlemek mi !?

Mide sancılarıyla kıvranmak mıydı sevmek yoksa gönül rahatlığıyla yaşamak mı !?

Uzaklara dalıp gitmek miydi sevmek yoksa gözlerin içinin parlaması mı !?

Hüzünlü şarkılarda kendini kaybetmek miydi sevmek yoksa en neşeli şarkılarda kendini bulmak mı !?

Baktığın her yerde "o" nu görmek miydi sevmek yoksa hiç farkına varmadığın şeyleri görmek mi !?

Bir çift göz uğruna yakmak mıydı dünyayı sevmek yoksa dünyayı bir çift göz üzerine kurmak mı !?

Hayallerin içerisinde kaybolmak mıydı sevmek yoksa gerçeklerin içerisinde kendini bulmak mı !?

Bir güle bakarak saatlerce düşünmek miyid sevmek yoksa demet demet çiçekler yollamak mı !?

Mutluluğa hasret kalmak mıydı sevmek yoksa gerçek mutluluğu bulmak mı !?

Aşkını içine atıp dalmak mıydı sevmek yoksa dağlara taşlara haykırmak mı !?

Üç harfli bir kelimeyle anlatmak mıydı hislerini sevmek yoksa sayfalarca yazmak mı !?

Bir "ben" bulmak mıydı "o" nda sevmek yoksa "o" nda bir "ben" bulmak mı !?

========== 27 May 11 Cuma 0:45 ==========

Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşama döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır. Sevmek yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, evren olmaktır. Her şey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere. Sevmek yürümektir gönüllerde. Sevmek güvenmektir. Sevmek onaylanmaktır. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır. Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye. Yakınlılıktır, doğallıktır, özdenliktir sevmek. Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çocuk masumluğunu taşımaktır sevmek. Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır sevmek. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir. Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek

beni bende arama artık ben sen olmuşum

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2011, 18:08 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Sen Benim Hüzün Yanımsın..!!

Kimselerin bilmediği kendime sakladığım.

En çok ayazda kalmış olup da rüzgara savuramadığım, alıp alıp defalarca sineme sardığım yanımsın. En çok kanayan yarama sarmaya çalıştığımsın. Sardıkça kanayan kanadıkça sardığımsın…

Sen benim hüzün yanımsın.. Her doğan günle bir kez daha ümidimi yıkan tarafımsın. “Olmadı olmayacak” dedirten hain düşmanımsın. “Ah çıksa gelse şimdi…” diyecek kadar kendimi kaptırdığım saflığımsın. “Çıksa ve gelse…” diye çırpan kanadımsın. Ve her defasında kendime kırk kez söyleyip kırk kez yanıldığımsın...

Sen benim hüzün yanımsın.. Söküp atamadığım umut çiçeklerini gömdüğüm toprağımsın...Bahar gelir yeşerir diye yağmur, çamur, kar kış demeden suladığımsın...Olur da bir gün açarsın diye beklediğim sevdamsın...Sevda çiçekleri açar mı bilinmez ama Sen benim hüzün yanımsın... Güneşin vurmadığı gölgede kalan yanım. umuduna umudumu bağladığımsın...

Sen benim hüzün yanımsın... Dar vakitte bulup tez zamandaki kaybımsın.. “Ne olur kal benimle” dedirtecek kadar yalvardığımsın... “Sensiz hayatı istemiyorum” diyecek kadar uçurumdan kendimi attığımsın...Geceyle gündüzümü, yanlışla doğrumu karıştıran arafımsın. Sahi sen benim soldan soldan vuran yanımsın...

Sen benim hüzün yanımsın.. Sensizken anlamını yitirdiğim hayatımsın.. Bütün kelimelerime yüklediğim anlamsın.. “Sen” diye başlayıp da bitiremediğim üç noktamsın..“Sen, sen ille de sen” diye durup durup nefes aldığımsın.. “Sen varsan ben varım” dedirtecek kadar kendimi hiçe saydığımsın..Kaderi kaderime yazılsın diye her gün Yaratıcıya yalvardığımsın..Aklımda, yüreğimde ve duamda olansın..

Sen benim hüzün yanımsın.. Bakışına hasret kaldığım, sesine özlemle bağlandığımsın..Özlemim, hasretim, bakmaya doyamadığımsın..Bahtıma doğanımsın..Olmazsa olmazsımsın..Nefretim, öfkem, kinim, sevincim, umudum, düşüm, rüyam, hayalim en çok da ağlayan, en çok da ağlatan yanımsın…

( Alıntı )

========== 23 Tem 11 Cumartesi 18:10 ==========

Söylesene bana, seni sensiz sevmekten öte ne yaptım sana ?

Bir düş öksüz kaldı yüzük parmağımın sensiz yanında. Şimdi ayrılıkla teyemmüm ederken kirli yüzümü uykusuzluğum vuruyor kıyılarıma. Çek beni kuyulardan. Tozlu raflardan indir beni..Siyah beyaz fotoğraf albümlerden sal beni özgürlüğüme...Cam kenarları biletlerimi iade et. Ama tek bir şeyi verme bana; güllere kundakladığım, umutlarla sardığım canım kızımı sakın verme ellerime..

Çünkü ben sensiz iken ÖLÜYÜM.
Tek bir cümle düşmez dudaklarımdan baharlara.
Sal beni bensizliğime....
Bir kırlangıç sürüsüne kat beni...
Kavimler göçünden uzun sürsün göçebeliğim.

Dualarımda suç üstü yakalanmış iken çocukluğum,
Sal beni cam kenarları özlemlere..
Ve dudaklarındaki suskunluğunla öldürmeye devam et beni.
Devşir beni bensizlikle..
Ve DURMA SAKIN..
Ellerimle yeşerttiğim düşlere basmaya devam et..

Bakma gözlerimin içindeki gözlerine.
Yakma içimde söndürdüğüm bisiklet sevdası çocukluğumun buzdan renklerini...
Ve söyleme / Komşumuzun bahçesinden çaldığım erikleri..
Ve dillendirme sakın. Senin için faili meçhul cinayetleri..
Ve saçlarını örmek için gökyüzünden çaldığım gökkuşağı için sakın beni ihbar etme gökyüzüne..

Ve sakın dönme arkana...
Bir daha bakarsan ıslak gözlerime,
Bu yürek senin yüreğine iltica edecek sen istemesen de..

Sen hala” bendeki senin “ öldüğünün ispatını fırlatsan da yüzüme..
Yüreğimin en çocuksu yanında yaşıyorsun sen..
Adımın üzerini karalasan da,
Düşlerimin en temiz yanında nefes alıyorsun sen..

alıntı

========== 23 Tem 11 Cumartesi 18:10 ==========

Farkındayım..Ben sende öldüm..Ya da öldürüldüm..
Ama yüreğimin iç cebinde bir resmin,
Ellerimin arasında mor bir tespih ile
Sen hala bana kanıyorsun…
Kanadıkça cümlelerim,
Yüreğimin en çöl yanına kök salıyorsun..
Ve bir düş içime kök saldıkça,
Avuçlarımın semaya dönen yüzünde bir dua olup
Bir Elif miktarı büyüyorsun bende…

İsmail SARIGENE

========== 23 Tem 11 Cumartesi 18:22 ==========

Sen giderken ben içimden haykıracağım 'kusursuz bir aşktı bu' diye.
Kusursuz bir aşktı benim sana büyüttüğüm sen ne yaşadın bilmiyorum...
Yine de tanıdı gönlüm yaşadı
Bir kusursuz aşk büyüttüm sana pişman değilim

Her akşam vaktinde bu gönül üzülür
Hüzünle dolar seni düşünür
Şimdi çok uzakta kimbilir neredesin
Geri dön ya da dönme ben sendeyim...

========== 23 Tem 11 Cumartesi 18:25 ==========

Kac gece bekledim bir telefonunu, belki ararsin diye ama yok...
Sen gideli cok olmus anlasilan...
Cunku guller dikensiz kalmis arkanda…
Sahi neden gittin sen oyle sessiz ve nedensiz.
Cok mu sevdim seni gercekten cok sevdim diyeli kaybettim seni kollarimin arasindan….
Ne cok siir yazdim sana ama sen yoksun ne anlami var ki yazdiklarimin, Ne anlami var sensiz bu bos havayi solumanin…
Hep ben mi kaybedecektim?
Tam buldum derken ellerimin arasindan bir su gibi kayip gittin...
Dur diyemedim cunku diyeceklerinden korktum ve sana gitme demeyecek kadar cesaretsizdim yitirilmistim, yerlere serilmistim, eziktim ama sadece seni sevmistim... Sen ne yaptin hic bir sey demeden, bir elveda bile demeden cekip gittin...
Kizmiyorum sana kizamiyorum da cunku seni bir nehrin akittigi sular kadar guclu…. bir gunesin yeryuzunu aydinlattigi kadar cok sevmistim...
Ben sadece seni sevdim ama sen yine de gittin...
Hep mutlu kal ben senin gitmelerini de severim ben senin bu acimasizliginda boynumu egerim...
Sen git ben senin sensizliginide severim

========== 23 Tem 11 Cumartesi 18:26 ==========

Şimdi seni çok özlüyorum çok... Ama biliyorum sende unutmadın beni gittiğin yerlerde... Gözün de arkada olmasın sevdiğim, beni bıraktığın yerde yaşıyorum seni... Sensizlikte zor, çekilmiyor ama bunu bile öğrettin bana... Daha neler neler öğrettin... Tek başıma yaşayabileceğim bir aşk bıraktın bana...

Sen bana güzelliği, doğruluğu bıraktın ve bir gün beni arasan aynı yolda bulacaksın.

Senden sonra ayakta durmakta zorluk çektim, farkındasın biliyorum ara sıra yıkıldım. Şimdi ayakta durabiliyorum ama arada seni yanımda istiyorum. Bir arıyor sesini duyuyorum, yüzünü görmesem de rahatlıyorum. Sana bir defa sıkıca sarılmak istediğimi söylüyorum. Dayanamayacağını söylüyorsun. Şimdi sensiz yollardayım, gelmeyeceğini bilsem de beni bulunmayan bir dürüstlükle sevdiğini ve hep seveceğini biliyorum...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2011, 01:37 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Yağmurlu bir geceydi Yine karşı karşıyayız Başımı kaldırıyorum ve yüzüne bakıyorum Gözlerinin koyuluğu içinde adeta labirentteymişçesine kayboluyorumO kapkara kömür karası gözbebeklerinde masum,çocuksu bakışlar Yüzünde ki tatlı tebessümler biranda her defasında daha da artarak aydınlık veriyor yüreğimeGözlerin güneşin kavurgan sıcaklığı ortasında ferahlık veriyor banaGözlerin olabilmeyi isterdimBana bakan bakışları senin gözlerinle görebilmekHissediyorum ve görüyorum da başımı kaldırdığımda gözlerin gözlerimdeNeydi bu kadar içime umut veren
Zaten Suskunluğuna Sevdalandım Ya....
Karşımdasın yine,bana gülümsüyorsunYüreğindeki güzellik gözlerinin ta içine oturmuşNasıl oluyorsa susuveriyorum bir şekildeKonuşmuyorum,öylece durup seni seyrediyorumBana yaşattığın güzellikleri,tebessüm ettiğinde ki gamzelerini,gözlerinin içindeki gülüşleriBütün bunları yakalamışken kaybetmemek için susuyorumKorkuyorum seni bulmuşken hazır değilim çünkü tekrar kaybetmeyeHayalini karşımda bulmuşken kaybetmek istemiyorumSeni seviyorum işteHiç kimse bilmiyor gönlümdeki bu sevdayı

Ne garip değil mi? Sen yoksun ama ben senli hayaller kuruyorum Senli sohbetlere dalıyorum Neredesin, ne yaparsın haberim yok Bildiğim tek şey yokluğunda bulduğum seni Sonra seninle sohbete başlıyoruz Geçmişten, gelecekten, yaşamış olduğumuz acılardan ve yaşayacak olduğumuz güzelliklerden konuşuyoruz Bir ara gözlerine takılıveriyor gözlerim Susuyorsun ve beni de susturuyor bakışların Ve yine beynimdeki tüm sözcükler siliniyor göz bebeklerinin derinliğinde kelimelerim kaybolup gidiyor Yaşadığım, yaşadığın tüm acılar silinip gidiyor Masum bakışların ve suskunluğun kalıyor bana

Çok şey istiyorum değil mi? Senin için imkansızıBana gelmeni,yüreğimi sevmeni yenidenDüşüncemde beliren sohbetleri gerçekleştirebilmeyiVe daha bir çok şeyiOysa öyle güzel olacaktı kiSevmenin güzel bir duygu olduğunu senin için yaşadığımı tattıracaksın banaSonra da sevilmenin ne demek olduğunu yaşatacağım sana

Ama nafile hep sustun,sustunO kadar eminim ki senin artık dönmeyeceğindenBiz istesek de mutluluğu yaşatmayacaklarındanSohbetlerimizin gerçekleşmeyeceğini çok iyi biliyorumYüreğini susturacağınıYüreğimi susturacağımıSevdamızı susturacağımızı

Geceme yağmur ve sensizlik hakim! Köşeme çekildim başımı ellerimin arasına aldımVe suskunluğunu dinliyorumÇünkü benim için suskunluğunun adı artık sevda
Zaten Suskunluğuna Sevdalandım Ya

========== 13 Ağu 11 Cumartesi 1:38 ==========

Biliyordum
Suskunluğuna öyle alışmış ki zemheri yüreğim,
Sen söylemesen de,getirmesen de dile ve anlam getiremesem de;buralara ait olmadığını kabullenebiliyorum

Kimlere uzanıyordu ellerin?
Benimkilere dokunmama nedenine nasıl da uzaktı gözlerim
Oysa tenim bir nefes uzağındaydı,
Sense sadece soluksuzluğunu verirdin bana

Cayır cayır sana yanan ve bir o kadar susuz,
Bir o kadar ıssız,
Sana,varlığına,bana kattıklarına ve belki daha da fazla aldıklarına rağmen hâlâ masum bir bekleyiştir bu

Ekmekle katık edecek kadar bile değildir umudum
Olsun dadoyurmasa da olur
Bir bak yeterkonuşmasan da olur

Karmakarışık,derbeder bir yerlerdeyim ben
Kendimi kaybettim,bulamıyorum(Bulsana beni)

Sonu gelmeyen bekleyişlerden,gecelerin bitimsizliğinden,içimdeki sancıların canımı yakmasından öyle yoruldum ki
Ve sıkıldım
Bunları tek başıma aşacak gücü kendimde bulamamak çok koyuyor bana

Yokluğun vurdu zayıflığımın ortasındayken ben,
Yediremedim gururumadudaklarda sus kaldım
Yağmurlar yağdırdım gittiğin şehre,
Sen olmayıncagözlerde yaş kaldım

========== 13 Ağu 11 Cumartesi 1:40 ==========

Güneş gibi sıcak, toprak gibi bereketliydi yüzünÖylesine bir bereketliydi ki gülüşlerin ; gülümsediğinde karlı dağlarımda efil deyen rüzgarlara inat kınalı cicekler filizlenirdiFarkında mıydın bilmiyorum ama sıcak iklimlerin bestelenmiş düşler vardı kirpiklerinde Yokluğunu çekerken gecenin avuçlarında, saçlarını koklardım rüzgardan bana miras kalanlarıylaYağmur kokardı saçlarınBozkırımda yıllarca bereket damlalarına hasretin üstüne değdi mi ellerin, kirpiklerimden yağmurlar başlardı vakitli vakitsiz Yalnızlığıma ağladığım günlere inat, mavi okyanuslarda umut diye seviyorum seniHer gülüşünde topraklarımdan düşleri kanatlandırıyorum bilmediğim fakir iklimlere
Zemheri Umutların Sevdası..
Hatırlar mısın seninle göz göze geldiğimiz zifiri karanlığı? Senin gözlerinden yaralı ırmaklar dökülürken; ben yıldızları topluyordum satırlarımdan Aşkımıza dupduru sularda yıkanan yıldızlar şahittiYakasında güllerle gözlerimize düşen gecede sevdik birbirimizi Bilmediğimiz bir coğrafyanın içinde sevdaya yol aldık seninleKangren gecelerde ıslandı birbirimize söylediğimiz aşk kelimeleriBiliyorum, uzun ve bir o kadar sevdaya gülümseyen yolculuğun peşinde gidiyoruzSevdayı azık diye gönül heybemizde taşıyacağız Bir bekleyişi anlatacak dudaklarımızdaki nakaratlarHep türkülerde anacağız hasretin yanıklığınıSevdayı utangaç yanakların kızıllığında fidelenen tohumlarda arayacağız
Biz seninle ; birbirini hiç görmemiş kentin sokaklarında sevdaya esen rüzgardık Yüreğimizde büyüttüğümüz varlığımızı, hep uzaklardan sevdik v sonsuza kadar da seveceğizAdlarımızı hep suskunluğun harfleriyle ıslattıkAndığımız her mutluluk cümlesinin sonunda sevdamızı bıraktıkÖzlemleri, yağmurlarla; acılarımızı umutlarımızla erittikBiz seninle umuda gülümseyen yetim çocukların ıslak yüreği idikHasretin içinde aynı sevdayı anlatan iki kelimeydik

Seninle acıya nasırlanmış ellerin- beyaz tuvallere bırakılan umuda gülümseyen çizgileriydikBozkır yalnızlığında yağmura hasretini gözyaşlarıyla anlatan topraktıkBiz acıları konuşmaktan öte sonra dilsiz sevdaların iki kuluydukAcının suratına ayazların tokat gibi indiği zamanlarda, şakaklarımızda ezmedik mi içimizde biriktirdiğimiz hasreti ? Bıkmayacağız kum saatinden akmayan saat dilimlerineİsyana değil, sevdanın avuçlarında büyüyecek yüreklerimiz Biz seninle avuç içlerimizdeki kavuşma anındaki terin nasıl olduğunu bilmeden, Cennet kokulu terimizle kaç kez yıkadık vuslata giden yolları
Biz seninle, severken bile birbirine hasretle susayan, yokluklarda ise sevdaya yanan iki yürektik işteYazgının avuçlarına ömür kaleminden damlayan iki damlaydıkMutluluğa hasret, acıya müebbet iki ömürdük seninleSevda ırmağında birbirine akan iki gözyaşıydıkZemheri artığı umutlarla gecenin dudaklarına yapışan bir sevdaVarlığını en büyük mutluluk bilen iki yürek bizimkisiBaharlara veda busesini değil de, mutlulukların karanfil kokan öpüşlerini yapıştıracak iki kulduk biz seninle

Korkma ey yâr; gözyaşlarını güllerin yüreğine serdiğim için Aldırma ne olur karanlıkların elem kokan bakışlarındanGözyaşlarımız, mayası olsa da yaşanmamış hikayelerin; Ahiretin vuslatlarına şulelerini yakmadık mi yüreklerimizde ? Bu gönül mahpusluğun sonunda gözlerimizle sevdayı öpmek yok mu ey yar ? Bırak; kavuşmalarımız hep yüreklerimizde saklı bir düş kalsınGökyüzümüze kangren gece sonrası intihar kokan şafaklar serilsinAldırmayacağız gönül bahçemize sürgün edilen ayazlaraAyazlar koparsa da çiçeklerimizi üzülme ne olurYüzümüzün bozkırlarındaki kardelenleri, menekşeleri kim koparabilirdi ki Yaradan`dan öteİliklerimize kadar bir ömür hasret yağmurlarıyla ıslanacağızÖmür şemsiyesini açsak da hasretinin hafakan çığlıklarında üşüyecek yüreklerimizÜşüsek bir serce edalı yangınlarda ısıtacağız düşlerimiziBu dünya` ya hasreti ekip, Ahirette yüreklerimize ektiğimiz sevdayı biçeceğiz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2011, 08:00 
Geveze Üye
Geveze Üye
Kullanıcı avatarı

Ruh Hali: yürekli
Başlıklar: 27
Nereden: Geçmişin Kapattığı Geleceğin Gün Yüzüne Çıkardığı Tozlu Sayfalardan..
İtibar puanı: 53
çok güzel paylaşımlar sevgılı kardeşim, yuregıne gonlune gozlerıne ellerıne sağlık, senı ilk defa goruyorum umarım her arkadaşımız gibi senınlede tanışma fırsatı bulurum, paylasımlarda bulusabılmek dılegıyle...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2011, 16:53 
Karizmatik Üye
Karizmatik Üye
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 21
Nereden: antalya
İtibar puanı: 25
Sen bana göre değilsin
Açmamış güllerde koksan'da
Bir çiğ olup yüreğime damlasan'da
Sen bana göre değilsin
Gönlümde yıllarca sakladığım resmini
Defalarca his ve duygularımda sevdim,okşadım
İstemiyerek seni yırttım parçaladım kırıştırdım attım
Yine de dayanamadım
Çünkü seni çok ama çok seviyordum
Sevgimde bir hamur gibi seni yogurdum
Sonra tekrar birer birer kendime ekledim
Ve seni gönlüme yapıştırıp
Gerçek fotoğrafını çektim
Ama ne yazık ki
Senin.
Bana yalan olan sevgini gördüm
İşte o an

es kİ bana kokun gelsİn dalga dalga serİnden
gİne düştüm yokluğuna bİtmeyen hasretİnden
24/07/2010

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2011, 10:54 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Tek dayanağınız internet ve telefondur ..
Birbirinizi sadece kamera'den görebilirsiniz ..
Başlarda güzeldir bu ..
Güler geçersiniz ..
Daha sonraları sevginin büyüklüğü ile beraber,
...Hasrette büyür ..
Sevdiğin,Aşık olduğun kişiyi sadece kamerada görmek,
Dayanılmaz gelir insana ..
Özlemin artar çünkü ..
Bir adım ötendedir o kişi ..
Elini uzatsan sanki tutacak gibisindir ..
Elini uzatmak istersin ..
Ellerim onun elleri ile buluşsun dersin ..
Dersin demesine de ..
Olmayacağını bilirsin ..
Haksızlık dersin ..
Bu haksızlık ..
Senin yanında , yakınında değilim
Gözlerim göz menziline giremiyor ..
Tanımadığın onlarca kişi seninle aynı havayı soluyabiliyor
Ama `Ben` .. Seni çok seven ben soluyamıyorum ..
Bu haksızlık dersin .
O an onu bir kere görmek için
Tüm fedakarlıkları yapmaya bile hazırsındır ..
Gün gelir onun yanına gidersin özlemini giderirsin ..
Ve ya Gitmek için o günü beklersin .

Gittikten sonra geri dönersen eğer ..
Çok geçmeden aynı duyguları tekrar yaşarsın ..

========== 20 Ağu 11 Cumartesi 10:55 ==========

sonsuzluk 186 çok teşekkür ederim görüşmek üzere

========== 20 Ağu 11 Cumartesi 10:56 ==========

Ve seni gönlüme yapıştırıp
Gerçek fotoğrafını çektim
Ama ne yazık ki
Senin.
Bana yalan olan sevgini gördüm
İşte o an

a abim çok teşekkür ederim

========== 20 Ağu 11 Cumartesi 11:08 ==========

Bazen dayanmaktır sevmek; hayat nereden vurursa vursun ayakta durabilmek…
Bazen y...aşamaktır sevmek; soluksuz ciğer gibi sevgisiz kalbin duracağını bilmek…
Bazen ağırdır sevmek; sevdiğine layık olabilmek…
Ve bazen hayattır sevmek; birini çok uzaktayken bile, yüreğinde taşıyabilmek…

(Özdemir Asaf)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2011, 19:45 
Karizmatik Üye
Karizmatik Üye
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 21
Nereden: antalya
İtibar puanı: 25
SÖZ GEÇMİYOR YÜREĞE
Çok sevdim ben seni
Öylesine değil yürekten sevdim inan ki
Seviyorum demek için sevmedim ki
Susturamadığım yüreğim için sevdim
Belki de hiç kimse sevmedi seni
Benim sevdiğim gibi
Aklımdan zorum varmış gibi sevdim ben seni
Sanki başka çarem yokmuş gibi
Sevmeye mecbur bırakılmış gibi
Yüreğim yangınlardayken bile sevdim
Hayatında yerim olmadığını bile bile sevdim
Senin için her hangi biri olduğumu bilsemde sevdim
Söz geçiremedim yüreğime
Dur dediler dinlemedim
Sevdim sadece sevdim işte
Sebepsizce sevdim seni.

es kİ bana kokun gelsİn dalga dalga serİnden
gİne düştüm yokluğuna bİtmeyen hasretİnden
24/07/2010

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2011, 00:08 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

abim çok teşekkür ederim

========== 23 Eyl 11 Cuma 0:11 ==========

Yıllar sonra …
parmakları kelepçeli iki aşık,
mühürlü bir aşkın kapısında
yasaklı bakışlarda
sustular !
... Hüzne boğuldu esmer gözlerinde kadın.
Yıkıldı kurduğu masal dünya.
Soldu yüzündeki yalancı bahar.
Gittiği uzaklar !
Kaçtığı anılar !
Yaktığı ne varsa ...
küllerinden alev aldı bir anda.

Bir kez daha saplandı yüreğine,
ayrılığın paslı hançeri.

alıntı

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2011, 12:25 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Bu şehrin bütün sokaklarına sinmiş yalnızlığım
Sensizliğin köşe başındayım
Avuçlarımda kırık dökük pişmanlıklar
Avuntusuz çıkmazlara giriyorum
Bütün umutsuzluğa inat
Yine yine seni arıyorum
Dudaklarımda o bildiğin sıcaklık
Sokak lambalarına sığınıyorum
Hafiften bir yağmur
Ağlıyor benimle
Bir deli rüzgar saçlarımda
Yalnızlıktan üşüyorum
Bulamıyacağımı bile bile
Yine seni arıyorum
Anlatacak nelerim var bir bilsen
Yarım kalmış şiirlerim gibisin
Öylesine eksiğimki sensiz
Öylesine sahipsiz
İşte bütün umutlara inat isyan ediyorum
İçimde geç kalmışlığın çaresizliği
İtiraza hakkım yok biliyorum
Çocuklar gibi ağlıyorum ve
Gel gör ki seni arıyor ve
Seni Seviyorum....

========== 25 Eki 11 Salı 12:25 ==========

BEN HER SENSİZLİK DE....

Gittin ya sen hani, ardına bile bakmadan...
Beni böyle çaresiz ve bir başıma bırakarak...
Gittin ya sen hani, haykırışlarıma aldırmadan...
Gözyaşlarımı peşin sıra hükümsüzce akıttırarak...

Bu deli gönüle ben ne laf anlatabiliyorum, ne de söz geçirebiliyorum artık sen gittiğinden beri....

Biliyorum böyle sürmeye devam ettikçe ben kahrolup, üzüleceğim.... Farkında değil miyim sanıyorsun ne kadar aciz durumda olduğumun, merak etme aynalara küs değilim sadece kırgınım o yüzden her zaman olmasa da ara sıra bakıyorum kendime.... Bakmamın sebebi ise sen gittiğin günden bu yana bende değişenleri izlemek.... Bazen kendimi tanıyamıyorum bile, bu ben miyim diyorum ara ara aynadan yansıyan suretime bakarak... Gözlerim balon gibi şişmiş, ferri sönmüş ve gözalatlarım esrar kullanır gibi morarmış, yüzüm solmuş ve kendini salmış, ellerim ellerini ararcasına buz kesmiş, dudaklarım çatlamış, saçlarım dağılmış, bedenim yorgun düştüğünden omuzlarım aşşağıya doğru çökmüş, ya ruhum ona ne demeli yüreğimin her gün kanayıp, ağlamasına dayanamamış olacak ki benliğimi almış gitmiş...Hıh, ruhum şimdi Allah bilir yine senin peşinden gitmiştir ya da seni aramaktadır herkesten köşe bucak saklandığımız köşelerde... O ilk gittiğin gün hani hatırlarsın sokak ortasındaydık, gecenin üstüydü ve sana ihtiyacımın olduğu en önemli zamandı... Kırık, yıkık ve sönük hayallerini çıkarmıştın gün yüzüne ve anlatmaya başladın tüm gerçekliliğyle... Seni dinliyordum ve anlattıklarına anlam veremiyordum, bizimle ne alakası vardı ve konumuzun ne kadarını kapsıyordu çözemiyordum... Uzun ve soluklu bir konuşmadan sonra sustun ve gözlerimin içine baktın, anlamamışlığımın şaşkınlığını görünce yüz ifadem de gülümsedin ve "anlamadın değil mi, küçük meleğim" dedin... Başımı sallayarak anlamadığımı ifade etmiştim ve sende anlamıştın nihayetinde.... Bunun üzerine derin bir ah çekerek ellerimi tuttun ve gözleriin içine bakarak; " biz seninle olamayız küçük meleğim, ilk zamanlar çok farklıydık ve heyecanlıydık, herşeyden önemlisi seviyor ve değer veriyorduk... Zaman öyle bir duruma getirdi ki bizi artık birbirimizi tamamlayamaz olduk... Seninle sonımu göremiyorum, birbirimize daha fazla alışıp, bağlanmadan burda sonlandırmamız lazım...Sakın, ağlama sana ne kadar değer verdiğimi biliyorsun ama dedim ya kendimi biliyorum ben ileriyi göremiyorum ve ilersi olmayacağını düşünüyorum, bu yüzden seni kandırıp, kırmamak adına bu işi burda sonlandırıyorum...Anlayacağın küçük meleğim biz bu sevda masalında ayrılanlar olduk..." dediğinde yere çömeldim, sanki bütün evler üzerime çökmüştü ve ben bir kelime dahi edemiyordum... Gerçi nasıl edecektim ki yutkunmakta bile zorlanıyrdum, sadece gözyaşlarımla birşeyler anlatabiliyordum... Ellerini çekmeye çalıştın ellerimden ama ben bırakamadım, "gitme" dedim titreyen ve kısılan sesle..."gitme ne olursun beni sensiz bırakma, seni ne kadar sevdiğimi biliyorsun" dedim ama sen o kadar kararlıydın ki sana bir kez daha sarılamadan, bir kez daha öpüp koklayamadan, kokunu içime çekemeden gittin...

Sen gittiğinde rüzgar sana kızdı ve peşin sıra keskince esti,
Ama bana bir kere olsun dokunmadı, acaba sana hissettirdi mi?
Sen gittiğinde bulutlar gidişine kızdı ve peşin sıra gözyaşlarını döktü,
Ama beni az da olsa ıslatmadı, acaba seni gözyaşlarıyla ıslattı mı?

Bir ara gözüm gökyüzüne takıldı, etrafta fırtınalar kopuyordu, yağmur yağıyordu ama bana bir an olsun yansıtılmıyordu, neyin nesiydi ki bu acaba diye de düşünmüyor değildim. Yalnız bir yaprak, bir yaprak uçuşuyordu havada savunmasızca ve üşümüşcesine..."O da hangi ağacın, hangi dalından ayrıldı acaba benim gibi" diye düşünürken, avucumun arasına düştü... O da galiba ben gibi kendine yakın buldu beni, baksana seslenmeme bile gerek bırakmadan düşüverdi avuçlarıma.... Sensizliğin acısını bir an olsun dinmesi bu yaprak sayesinde oldu, kader arkadaşımdı ve bu hayatta bu ayrılma sahnesini ben tek başıma oynamıyordum...

Seninle artık gittiğimiz yerlere gitmiyorum, resimlerimize bakmıyorum ve gözlerini gözlerime getirmiyorum.... Şuan bunları yazarken bile boğazımda yumruk oluştu yutkunamıyorum adeta, gözlerimde nem oluştu ama ağlamamaya yeminli olduğumdan içime akıtıyorum ve yüreğimde öyle bir sıkıntı ve sancı var ki bunu hiç bir değerle yok edemiyorum.... Kahretsin ne seni unutabiliyorum, ne de içimde ki sevgiyi yok ediyorum....

Yoksun ya artık yanımda,
Avucuma düşen yaprakla avunuyorum...
Yoksun ya yanımda,
Ben her gece sana gönderilemeyen mektuplar yazıyorum...
Her yalnız kalışlarımda sensizlikle baş etmeye çalışıyorum
Ve baş edemediğim günlerde işte ozaman...
Ben her sensizlik de,
Kendi silahımı, kendime doğrultuyorum..

========== 25 Eki 11 Salı 12:26 ==========

BEN HER SENSİZLİK DE....

Gittin ya sen hani, ardına bile bakmadan...
Beni böyle çaresiz ve bir başıma bırakarak...
Gittin ya sen hani, haykırışlarıma aldırmadan...
Gözyaşlarımı peşin sıra hükümsüzce akıttırarak...

Bu deli gönüle ben ne laf anlatabiliyorum, ne de söz geçirebiliyorum artık sen gittiğinden beri....

Biliyorum böyle sürmeye devam ettikçe ben kahrolup, üzüleceğim.... Farkında değil miyim sanıyorsun ne kadar aciz durumda olduğumun, merak etme aynalara küs değilim sadece kırgınım o yüzden her zaman olmasa da ara sıra bakıyorum kendime.... Bakmamın sebebi ise sen gittiğin günden bu yana bende değişenleri izlemek.... Bazen kendimi tanıyamıyorum bile, bu ben miyim diyorum ara ara aynadan yansıyan suretime bakarak... Gözlerim balon gibi şişmiş, ferri sönmüş ve gözalatlarım esrar kullanır gibi morarmış, yüzüm solmuş ve kendini salmış, ellerim ellerini ararcasına buz kesmiş, dudaklarım çatlamış, saçlarım dağılmış, bedenim yorgun düştüğünden omuzlarım aşşağıya doğru çökmüş, ya ruhum ona ne demeli yüreğimin her gün kanayıp, ağlamasına dayanamamış olacak ki benliğimi almış gitmiş...Hıh, ruhum şimdi Allah bilir yine senin peşinden gitmiştir ya da seni aramaktadır herkesten köşe bucak saklandığımız köşelerde... O ilk gittiğin gün hani hatırlarsın sokak ortasındaydık, gecenin üstüydü ve sana ihtiyacımın olduğu en önemli zamandı... Kırık, yıkık ve sönük hayallerini çıkarmıştın gün yüzüne ve anlatmaya başladın tüm gerçekliliğyle... Seni dinliyordum ve anlattıklarına anlam veremiyordum, bizimle ne alakası vardı ve konumuzun ne kadarını kapsıyordu çözemiyordum... Uzun ve soluklu bir konuşmadan sonra sustun ve gözlerimin içine baktın, anlamamışlığımın şaşkınlığını görünce yüz ifadem de gülümsedin ve "anlamadın değil mi, küçük meleğim" dedin... Başımı sallayarak anlamadığımı ifade etmiştim ve sende anlamıştın nihayetinde.... Bunun üzerine derin bir ah çekerek ellerimi tuttun ve gözleriin içine bakarak; " biz seninle olamayız küçük meleğim, ilk zamanlar çok farklıydık ve heyecanlıydık, herşeyden önemlisi seviyor ve değer veriyorduk... Zaman öyle bir duruma getirdi ki bizi artık birbirimizi tamamlayamaz olduk... Seninle sonımu göremiyorum, birbirimize daha fazla alışıp, bağlanmadan burda sonlandırmamız lazım...Sakın, ağlama sana ne kadar değer verdiğimi biliyorsun ama dedim ya kendimi biliyorum ben ileriyi göremiyorum ve ilersi olmayacağını düşünüyorum, bu yüzden seni kandırıp, kırmamak adına bu işi burda sonlandırıyorum...Anlayacağın küçük meleğim biz bu sevda masalında ayrılanlar olduk..." dediğinde yere çömeldim, sanki bütün evler üzerime çökmüştü ve ben bir kelime dahi edemiyordum... Gerçi nasıl edecektim ki yutkunmakta bile zorlanıyrdum, sadece gözyaşlarımla birşeyler anlatabiliyordum... Ellerini çekmeye çalıştın ellerimden ama ben bırakamadım, "gitme" dedim titreyen ve kısılan sesle..."gitme ne olursun beni sensiz bırakma, seni ne kadar sevdiğimi biliyorsun" dedim ama sen o kadar kararlıydın ki sana bir kez daha sarılamadan, bir kez daha öpüp koklayamadan, kokunu içime çekemeden gittin...

Sen gittiğinde rüzgar sana kızdı ve peşin sıra keskince esti,
Ama bana bir kere olsun dokunmadı, acaba sana hissettirdi mi?
Sen gittiğinde bulutlar gidişine kızdı ve peşin sıra gözyaşlarını döktü,
Ama beni az da olsa ıslatmadı, acaba seni gözyaşlarıyla ıslattı mı?

Bir ara gözüm gökyüzüne takıldı, etrafta fırtınalar kopuyordu, yağmur yağıyordu ama bana bir an olsun yansıtılmıyordu, neyin nesiydi ki bu acaba diye de düşünmüyor değildim. Yalnız bir yaprak, bir yaprak uçuşuyordu havada savunmasızca ve üşümüşcesine..."O da hangi ağacın, hangi dalından ayrıldı acaba benim gibi" diye düşünürken, avucumun arasına düştü... O da galiba ben gibi kendine yakın buldu beni, baksana seslenmeme bile gerek bırakmadan düşüverdi avuçlarıma.... Sensizliğin acısını bir an olsun dinmesi bu yaprak sayesinde oldu, kader arkadaşımdı ve bu hayatta bu ayrılma sahnesini ben tek başıma oynamıyordum...

Seninle artık gittiğimiz yerlere gitmiyorum, resimlerimize bakmıyorum ve gözlerini gözlerime getirmiyorum.... Şuan bunları yazarken bile boğazımda yumruk oluştu yutkunamıyorum adeta, gözlerimde nem oluştu ama ağlamamaya yeminli olduğumdan içime akıtıyorum ve yüreğimde öyle bir sıkıntı ve sancı var ki bunu hiç bir değerle yok edemiyorum.... Kahretsin ne seni unutabiliyorum, ne de içimde ki sevgiyi yok ediyorum....

Yoksun ya artık yanımda,
Avucuma düşen yaprakla avunuyorum...
Yoksun ya yanımda,
Ben her gece sana gönderilemeyen mektuplar yazıyorum...
Her yalnız kalışlarımda sensizlikle baş etmeye çalışıyorum
Ve baş edemediğim günlerde işte ozaman...
Ben her sensizlik de,
Kendi silahımı, kendime doğrultuyorum..

========== 25 Eki 11 Salı 12:29 ==========

Sensizlik

Düşüncede belirsizlik

Fikirde isabetsizlik

Ölçülerde dengesizlik

Sensizlik

Gönlümün en tedirgin hali

Sensizlik

Kahırlarda eşsizlik

Çaresizlik, acizlik

Haksızlık, adaletsizlik

Sensizlik

Rahmetin en yoksun hali

Sensizlik

Yorgunluk, halsizlik

Korkunç bir rezillik

En gürültülü sessizlik

Sensizlik

Zulmün en güçlü hali

Sensizlik

Uyuşukluk, pelteklik

Şuursuzluk, delilik

Ebedi bir kölelik

Sensizlik

Basitliğimin en belirgin hali

Sensizlik

Hatalarda frensizlik

Sonu gelmez densizlik

Allaha büyük asilik

Sensizlik

Kalemimin tek sitemli hali

Sensizlik

Mutluluğa izinsizlik

Fakirlik, bereketsizlik

Dünyadan nasipsizlik

Sensizlik

Ömrümün hiç yaşanmamış hali

Sensizlik

Uygarsızlık, medeniyetsizlik

İnançta renksizlik

Varlığa güvensizlik

Sensizlik

Yokluğun hükmeden hali

Sensizlik

Elifte ba’nın eksikliği

Gurbette ana eksikliği

Kalabalıkta dost eksikliği

Sensizlik

Eksikliğin bir bütün hali

Sensizlik

Hecenin kahır doluşu

Gecede bir kurt uluyuşu

Sehpada pir mahkum duruşu

Sensizlik

Azrailin en sabırsız hali

Sensizlik

Damarda kanın eksikliği

Bedende canın eksikliği

Ömürde zaman eksikliği

Sensizlik

Ecelin en zalim hali

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2011, 19:54 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Bilki bir avuc Biber gözlerime serpilen..

Hala durup siirler yazıyorum yoluna..

Icimde sIkIntInIn en dayanIlmaz sekli
KacIncI kere saatleri susturuyorum
Bensiz cözülüp sensiz baglanmasI yokmu balatlarIn
..Tükeniyorum..

Bir başka Ülke'ye
Daglar'a Uzaklara

HayatInda memnun olan yok!
Kiminle konuşsam aynI şey
Herşeyi herkezi bIrakIp gitme isteyi..

Öyle yanIna almak istedigi 3 seyde yok
Bi kendisi..
Bu yeter zaten
Her$eyi Herkesi götürdün demektir
Keşke keşke kendini bIrakIp gitse insan..
Ama olmuyor!

Hadi kendinize razIyIz diyelim
öTekide olmuyor!
Yani her$eyi yüzüstü bIrakmak göze alımıyor
Böyle gidiyor iste
Bir yanIız kalk gidelim
Öbür yanImIz DUR! otur diyor..
Ve otur diyen kazanıyor

alıntı..

========== 01 Kas 11 Salı 19:55 ==========

Gide gide bitmedi yollarım.

Sırtımda heybesi geçmişin

Yakamda izi günahların..

Ne dağlar görmedim

Ne ovalar engebesiz.

Sanki sonsuza uzanan bir mavi karanlıktayım..

Bir aydınlık bir mavi..

Renkler bile dönüp duran dünyaya döndü günlerimde.

Varlıkla yokluk arası mutsuzlukla umudu arayış masalı benim yolum..

Yorgunum..

Uzaktan seyrettim denizlerin dalgayla kavuşmasını. Gruba karşı mavinin kızıla dönüşünü. Yağmurun toprağa basışını izledim geçmişe ağlamadan..

Yürüsem

Yürüsem

Dedim hiç durmadan.

Yürümekle aşınmaz ki yollarım..

Yorgunum..

Gitmekten değil yorgunluğum yürürken kaybolmaktan..

Yorgunum..

Bir bıçak sırtında yaşamaktan. Göğsümde tıkanmış bir öksürük gibi üşümekten. İyimser bir gökyüzünde günler ve gecelerce sarhoş olamamaktan..

Yarınlara umutsuz sessizliğe mahkum haykıran babalarda yitirdim çocukluğumu..

Yorgunum..

Belirsiz bir hüzne sarılmaktan. Hep alan yoruldum..

Yorgunum..

Beyaz yeniden yürümek pahasına. Yorgunluğumu unutmak pahasına. Mutluluğu onlar bulsun da..

Yorgunum..

Gitsem

Gitsem

Bitmeyecek masalım

Gökten hiç düşmeyecek elmalarım..

Yorgunum..

Ben tükensem bitmeyecek yollarım..

alıntı

========== 01 Kas 11 Salı 19:55 ==========

Gide gide bitmedi yollarım.

Sırtımda heybesi geçmişin

Yakamda izi günahların..

Ne dağlar görmedim

Ne ovalar engebesiz.

Sanki sonsuza uzanan bir mavi karanlıktayım..

Bir aydınlık bir mavi..

Renkler bile dönüp duran dünyaya döndü günlerimde.

Varlıkla yokluk arası mutsuzlukla umudu arayış masalı benim yolum..

Yorgunum..

Uzaktan seyrettim denizlerin dalgayla kavuşmasını. Gruba karşı mavinin kızıla dönüşünü. Yağmurun toprağa basışını izledim geçmişe ağlamadan..

Yürüsem

Yürüsem

Dedim hiç durmadan.

Yürümekle aşınmaz ki yollarım..

Yorgunum..

Gitmekten değil yorgunluğum yürürken kaybolmaktan..

Yorgunum..

Bir bıçak sırtında yaşamaktan. Göğsümde tıkanmış bir öksürük gibi üşümekten. İyimser bir gökyüzünde günler ve gecelerce sarhoş olamamaktan..

Yarınlara umutsuz sessizliğe mahkum haykıran babalarda yitirdim çocukluğumu..

Yorgunum..

Belirsiz bir hüzne sarılmaktan. Hep alan yoruldum..

Yorgunum..

Beyaz yeniden yürümek pahasına. Yorgunluğumu unutmak pahasına. Mutluluğu onlar bulsun da..

Yorgunum..

Gitsem

Gitsem

Bitmeyecek masalım

Gökten hiç düşmeyecek elmalarım..

Yorgunum..

Ben tükensem bitmeyecek yollarım..

alıntı

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3052 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
gazeteler  travel guide  best cars  aşk  kral oyun