Aşk Masalı

Türkiyenin en büyük Aşk ve Sevgi sitesi

Zaman: 27 Mar 2015, 22:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saatYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 
 Mesaj Başlığı: Oğlak Burcu (23 Aralık- 20 Ocak)
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2009, 13:03 
Çevrimdışı
Pasaklı Kontes
Pasaklı Kontes
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Eki 2007, 14:50
Mesajlar: 20485
Başlıklar: 243
Nereden: ofistenn
Cinsiyet: Bayan
İtibar puanı: 0
Resim

Yönetici Gezegeni:Satürn
Element:Toprak
Nitelik:Öncü
Uğurlu Sayıları:2, 8
Uğurlu Gün:Cumartesi
Uğurlu Taşı:Grena
Renk:Koyu yeşil, kahverengi
Tarot kartı:Şeytan
Hayvan:Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki:Karanfil,sarmaşık,çam,kavak,karaağaç
Kıymetli Taş:Karaelmas, kehribar
Kıymetli Maden :Kurşun
Özelligi : Dayanikli, sabirli
En Belirli Özelligi : Inat
En Büyük Ideali : Yükselmek
En Büyük Yetenegi : Medya, yöneticilik
En Büyük Hatasi : Merak

Oglak karakterini kavramak, bir esintiyi yakalamaktan baska bir sey degildir. simdi bir Oglak'i inceleyin onu nerede bulacaksiniz? Kendisini yetistirebildigi ve yükselebildigi her yerde...

Ilerleyebildigi ve gizli ihtiraslarini daha da gelistirebildigi her yerde onu bulabilirsiniz. Oglak'la savasmak faydasizdir. En iyisi onun yaptigini yapmak. Bu burcun fiziki özelliklerini farketmek her zaman kolay olmaz. Oglaklar kemikli ve kalin, ince ve çelimsiz, ya da sisman ve yumusak olabilirler.

Her zaman Satürn kisiligini saran hafif bir melankoli ve ciddiyet havasi vardir. Hiçbiri, Satürn'e has disiplin ve kendini inkar etme etkisinden gerçek anlamda kurtulamaz. Oglak'larin bir çogunun güçlü ayaklari vardir ve uygun ayakkabilar giyerler.

Elleri maharetli, sesleri ekseriye düz ve rahatlaticidir. Muhtemelen bu seste gururunuzu oksayici ve ikna edici bir nezaket sezeceksiniz. Bunlar bikmadan, yorulmadan, amansizca ; hakaretleri, baskilari, hayal kirikliklarini ve her görevi hazmederek, sükunetle durmadan çalisirlar.

Çok tatli sekilde romantik olan Oglak'lar vardir. Oglak'in saygisini kazanmak istiyorsaniz, sakin geleneklere karsi gelmeyin. Pek az Oglak ihtiraslarini gizlemeyi unutur. Yaptiklari isin en üst mevkiine geçmedikçe de çalismayi hiç reddetmezler. Sonra inatçi keçiligi tutar ve tirmanmaya merdivenin en üstünden baslamakta israr eder, çünkü oraya ait oldugunu hissetmektedirler.

Dogal olarak böyle bir davranis kasvetli, karamsar, soguk ve bencil bir insan yaratir ki, bu insani tatmin etmek mümkün degildir. Ancak bir iki kere sert taslara toslamasi genellikle dogru yolu bulmasi için yeterli olur.

Pek azi bir kenara çekilip baski altinda tutulan bir heyecanla tebessüm ederken ve ayagiyla müzige tempo tutarken yakalanir; ama bunlar asla bir içki sofrasinin üstüne atilacak cesareti bulamazlar. O düzgün, biçimli Oglak burnunun baska insanlarin islerine sokuldugunu, ya da Satürn dilinin dedikodulara karistigini az görürsünüz.

Kendisinden istenmedikçe ögüt vermeye pek hevesli degildir, ama onun pratik zekasindan yararlanmak istediginiz zaman hiç tereddüt etmeden ve ciddi bir sesle size akil verecektir.

Ayni zamanda, sizin bu ögüdü tutmanizi da bekleyecektir. Oglak görev ve sorumluluk duygusunu ve aksilikleri hos görüyle karsilamayi iyi ögrenmistir. Yaslari ilerledikçe kuvvetleri ve hastaliga dayanikliklari da artar. Korku, süphe, üzüntü ve kasvet mikroplardan daha öldürücüdür. Oglak'larin yasama gücü harkuladedir.

Öyle utangaç ve tatlidir ki... Belki biraz inatçidir ama yine de naziktir. Pek de zararsiz görünür. Oglak kendini güçlendirmek için zaaflariniz, kendini begenmelerinizden, kiskançliklardan faydalanmayi da ihmal etmez.

Olumlu Yönleri:Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Olumsuz Yönleri:Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı

Oğlak Takım Yıldızı (Astronomi)
Oğlak takımyıldızının ilk dekanınında, hedefine hızla giden bir ok olarak kabul edilen Sagitta bulunur. İkinci dekanatta başlıca yıldızlar olarak Al Tair ve Aquila vardır. Son dekanda ise Dolphin yani Yunus bulunur.


Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri
Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.

Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.

Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır.

Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.


_________________
Ve eğer hiçbir şey kalmadıysa aklımda yaşadığımdan
Gözlerinin her zaman görmediğindendir beni.


Facebookta paylaş Twitterda paylaş 
Başa Dön
 Profil  
 
 
 Mesaj Başlığı: Oğlak Burcu (23 Aralık- 20 Ocak)
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2009, 13:07 
Çevrimdışı
Pasaklı Kontes
Pasaklı Kontes
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Eki 2007, 14:50
Mesajlar: 20485
Başlıklar: 243
Nereden: ofistenn
Cinsiyet: Bayan
İtibar puanı: 0
Hürriyet Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Olayları zamanında algılayın ve kararları yerinde vermeye çalışın. Evlilik hayatınızda eşinizden sürekli birşeyler istiyor ve onu kısır bir döngü içinde yaşatıyorsunuz. Dikkat edin, onu yormayın ve şaşırtmayın. İsteklerini dinleyin yani ona nefes aldırın. Böylece gergin ortamların oluşmasını önleyeceksiniz. Ve daha sakin bir şekilde düşünerek olaylara beraber adım atmaya başlayacaksınız. Gerekeni yapmaktan çekinmemelisiniz. Herşeyi başarabilecek güçtesiniz. Bugün gerekeni yapmaya muaffak olursanız ilersi için düşünecek birşey kalmaz.

Takvim Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Büyüklerinizle ilişkilerinizde oldukça saygılı, kibar ve nazik görünüyorsunuz. Aile içinde dikkatler sizin üzerinize çevrilmiş görünüyor. Saygın, kibar ve bonkörsünüz.

Sabah Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Maddi konularda önemli konuların araştırması içindesiniz ve yeni başlangıçlardan korkmuyorsunuz. Çünkü, iyi niyetli davranışlarınız size başarı getirecek. Bugün satın alacağınız eşyaların bir listesini yaparak, alış verişe öyle çıkın. Böylece gereksiz masraflaradan kurtulursunuz

İş Yaşamı Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Ortaya henüz koyamadığınız becerileriniz, yeni gelişmelerle yeni fırsatlar yakalayabilir. Yaratıcılığınızın belli koşullarla engellenmesi, sizde karamsarlığa yol açmamalı.

Para Durumu Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Bugün gecikmiş bir alacağınızda ısrarcı olabilirsiniz. Dengeli ve hesaplı bütçe yapmanızın yararını görüyorsunuz. Şartlarınız sizden beklenen bazı desteklerin önünü tıkıyor.

Dikkat Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Çok özel olarak sevildiğiniz bir arkadaş ilişkinizde, içinde sizin de olduğunuz bazı kararlarda zorlanmalar söz konusu.


Vatan Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Neşeli ortamlarda dostane bir şekilde başlayan ilişkiniz yakında duygusal yoğunlukta ilerleyebilir. Aşk rüzgarlarının esintilerine hazır olun. İşinizle ilgili çok sevinçli haberlerler alabilirsiniz.

Milliyet Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Ortaklaşa konularda ve maddi paylaşımlarınızda dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. İçinde bulunduğunuz şartlar başkalarından destek göreceğiniz olanakları getirse bile kendi kaynaklarınız dikkatli kullanmalısınız. Zira ortak harcamalarınızda ve eşin parasal durumunda belirsizlikler öne çıkabilir. Duygusal anlamda da dengeli olmaya çalışmalısınız.

Güneş Gazetesi Günlük Burç Yorumu (09.02.2009)

Bu günlerde işleriniz yolunda gitmiyor. Hemen umutsuzluğa kapılmayınız. Sabırlı olunuz. Zaten bu da sizin burcunuzun bir özelliği. Hayatta elde ettikleriniz hep sabrınızın sonucu. Duygularınızı kontrol edin. Olaylar karşısında serinkanlı olursanız, artı puan kazanabilirsiniz.

_________________
Ve eğer hiçbir şey kalmadıysa aklımda yaşadığımdan
Gözlerinin her zaman görmediğindendir beni.


Başa Dön
 Profil  
 
 
 Mesaj Başlığı: Oğlak Burcu (23 Aralık- 20 Ocak)
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2009, 12:14 
Çevrimdışı
Pasaklı Kontes
Pasaklı Kontes
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Eki 2007, 14:50
Mesajlar: 20485
Başlıklar: 243
Nereden: ofistenn
Cinsiyet: Bayan
İtibar puanı: 0
Hürriyet Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Güne iyimser ve moral açısından oldukça güçlü başlıyorsunuz. Tabii ki çok fazla iyimser olmayın. İlişkileri iyi düşünmek ve seçmek daha doyurucu ve daha yararlı olacaktır. Bu arada dostlar tarafından yoğun bir şekilde aranılacaksınız. Sosyal yönden çevre bilinci ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ama şans oyunlarından bugün hatta birkaç gün uzak kalın, fazla para kaybedebileceğinizi unutmamanızı öneririm. Eğlenceli bir gündesiniz ve bugünü evde sakin sakin oturarak ziyan etmemelisiniz. Bazı ufak şanssızlıklar olabilir fakat bunlar çabuk geçecek şeyler.

Aşk Yaşamı Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Aşkla cinselliği birbirine karıştırıp karıştırmadığınızı sorgularken, yaşadığınız heyecanda hangi duyguların ağırlıkta olduğunu da artık keşfetmelisiniz.Sevgiliniz, seven birinin gözüyle bakıyor. İlişkinizdeki sorular size ait, tabi yanıtlar da.

Takvim Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Başkaları ile paylaşmanız gereken bir sırrınız olabilir. Ancak açılacağınız kişiye çok dikkat etmelisiniz. Sağlık sorunlarınız bugün yeniden ortaya çıkacak. Bunu engellemek de sizin elinizde. Bu konuda ailenizi dinlemelisiniz.

Sabah Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Duygusal aksiyonunuz oldukça iyi seyrediyor. Olayları abartarak kafanıza takıyor olmanız, yanlış değerlendirmelere neden olabilir. Kariyeriniz konusunda hiç kimseye söz hakkı vermek istemiyorsunuz. Duygularınızı istediğiniz gibi yönlendirebilecek ve şartlarınızı istediğiniz gibi belirleyeceksiniz.

İş Yaşamı Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Son birkaç gündür biraz hayal gibi görünmeye başlayan beklentiniz, bugünkü çok kritik görüşmenin arkasından sizi sevindirecek. Beklentinize bir kapı aralanıyor.

Para Durumu Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Para isteğine yeşil ışık yaktığınız biri bugünlerde biraz ısrarcı olabilir.Bu konuda akıl danışacağınız insanlar var. Kararsızlık çektiğiniz bir alım işinde bağımsız davranmanız, problem çıkartacak.

Dikkat Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Planlı davranmamak zaman, zaman başınıza işler açabiliyor. Yolun yarısındayken pes etme durumunda kalmamak için, ufak adımlarla hedefinize ulaşmaya çalışmanız daha yerinde olacak.

Vatan Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Mücadele etmak kavga demek değildir. Bu iki kavramı birbirinden ayırt etmelisiniz. Yeni metotlar geliştiremeden işinizde verim alamazsınız. Sevdiğiniz sizden biraz daha fazla ilgi bekliyor.

Milliyet Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)Yeni şeyler yapmak için pek çok fırsat elde ettiniz. Şimdiye kadar tanışmadığınız farklı kişilerle bir araya gelmenizin faydalarını uzun vadeli düşünebilirsiniz. Ancak ilişkilerinizde daha esnek olmayı başarmak zorundasınız. Öğle saatlerinden itibaren kariyerinizle ilgili gelişmelere odaklanacaksınız. Aynı zamanda pek çok yeni sorumluluk ve görev sizi meşgul edecek.

Güneş Gazetesi Günlük Burç Yorumu (12.02.2009)

Uzun vadede gerçekleştirmeyi düşündüğünüz planlarınızı şu günlerde tatbikata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Zira her an insanın eline böyle önemli şanslar geçmez. Hayatınızı biraz renklendirin. Arkadaş ortamlarına katılın. İş ve aşk birarada yürümez demeyin.

_________________
Ve eğer hiçbir şey kalmadıysa aklımda yaşadığımdan
Gözlerinin her zaman görmediğindendir beni.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
gazeteler  travel guide  best cars  aşk  kral oyun

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group