Aşk Masalı

Türkiyenin en büyük Aşk ve Sevgi sitesi

Zaman: 24 Tem 2014, 08:24

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj

Mesaj Başlığı: ***Ask Masalı Haftanın Röportajı-11***(UzAKLar_)
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 04:05 
Pis Kız
Pis Kız
Kullanıcı avatarı

Ruh Hali: Deli
Başlıklar: 281
İtibar puanı: 79
Merhaba arkadaşlar.... YEpyeni bir haftayla farklı bir kişilikle yine sizlerle birlikteyiz..Bu haftadaki arkadaşımız forumda gerek efendiliğiyle gerekse kişiliğiyle ilginizi çektğinden eminim...Yılmaz arkadaşımız yani UzAKLaR_ arkadaşımızdır...Arkadaşlar birşeyi belirtmeliyim ki ilk defa bir röportajımda çok panikledim...Yılmaz arkadaşımız o kadar panikki .. Yok o öyle olsun mu yok bu böyle olsun mu :sirit: ..Arkadaşımız tam soruları cevapladıgı röportajı 2 kere silmiştir...Sonra yine offlayarak yazmıştır...Üstüne üstlük banada baya kızmıştır...Ne zaman olacak neden yapmıyorsun diyerekten...Bir müddet daha devam etseydi diyecektim sen aç başlığı .. Hayatım boyunca bu kadar titiz bir erkek görmedim :utan: Ama kendisine ayriyetten teşekkür ederim soruları içtenlikle cevapladıgı için... Keyifli okumalar... :wink:

Resim

[b]Ask Masalına Ait Sorular

[color=green] 1- Aşk masalını nasıl tanıdınız

Askerdeydim o zamanlar...Hafta sonu çarşı iznimde nete girdiğimde tanışmıştım bu siteyle..Sanırım google den bulmuştum..En büyük zevkim haline gelmişti buraya yazmak..Hafta içi nöbetlerde yazacağım şeyleri kafamın içinde tasarlıyordum sonra ya mektuplarda yazıyordum yada aşk masalında yazıyordum.....

Hatta sonra paylaşımlarımda resimler ekleyerek paylaşımları ekliyordum..Yazdıklarımla eklediğim resimler bir bütün oluyordu hoşuma gidiyordu öyle.....Sonra baktım herkes benim yaptıgım gibi yapıyor bir çok arkadaşada ben öğrettim resim eklemesini...Şimdi görüyorum bütün paylaşımlardan önce resim sonra paylaşım geliyor ardından mutlu oluyorum bu durum karşısında...

2- Ne kadardır bu ailenin içindesiniz

13 Kasım..2004 ten beri..

3- Aşk masalında sizde özel yeri olan üyeler varmı

Yo hayır..Özel yeri olan üye yok ama burdaki bir çok üyeyle birbirimize bağlı oldugumuzu düşünüyorum görünmez bağlarla..

4- Masalda en çok takıldığınız bölüm hangisi

Paylaşım ve şiir...En çok bu iki başlık bazen neşem yerindeyse mizah a girip başımdan geçen komik anılarımı yazıyorum..Fıkraları okuyorum gülüyorum sonra çıkıyorum...

5-Aşk masalı üyesi olarak yönetimi nasıl buluyorsunuz

İyi buluyorum ellerinden geleni yapıyor arkadaşlar...

6-Askmasalı size neler kazandırdı/neler kaybettirdi

Bir kaç arkadaştan başka hiç birşey kazandırmadı bana aşk masalı...Hiç birşeyde kaybettirmedi...

7-Askmaslında asla unutamadıgın bir anını bizimle paylaşırmısın ?

Elbette...
Sanırım bundan sekiz dokuz ay önceydi...Forumda KADEM diye biri vardı..Evli çocuksuz ümit yaşar hayranı olan biri..Onunla tanışmıştım..Afyonda oturuyordu..Her sabah dokuz da arıyordu beni konusuyorduk.....Cumartesi pazar günleri aramıyordu çalıştıgı için..Bir ay kadar sürmüştü bu böyle..Ben o na bir şaka yapmıştım bir gün..Oda bana bir şaka yapacağını söylemişti..Bir cuma günü aradıdıgında bana pazartesi günü bir şaka yapacağını söylemişti....Pazar günü oldu beni aradı cep telinden..Araba da oldugunu ve yağmurun yağdıgını söylemişti...Eve gideceğini söyleyip teli kapatmıştı...
Pazartesi oldu aramadı...
Salı günü oldu aramadı...
Bahsettiği şaka bu sanıyordum...Çarşamba günü aramadı...
Perşembe günüde aramayınca ben aradım iş yerini..Telefonu açan kişi ONUN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ...4 gün önce arabasıyla kaza yapmış...Öyle dedi telefonu açan kişi..Eşini aradım eşide öyle söyledi..:Kardeşinin telini almıştım o da öyle demişti...

Sonra forumda paylaşımda frezya isimli kullanıcı arkadaş bir konu açmış onu okumuştum...KADEM İSİMLİ ARKADAŞIMIZ ÖLDÜ gibisinden şeyler yazmıştı...

Meğersem frezya da KADEM in arkadaşıymış onunla görüşüyormuş..Onun öldüğünü duyunca konu açmış foruma...KADEM yüzünden frezyayla konuşmaya başladık sonra buluştuk....Ama bulustugumuzda KADEM le ilgili konuşmamıştık...Beni düğününe ve kınasına davet etmişti frezya....Hem kınasına gidip halay çekmiştim hemde düğününe gidip gelinlik içinde onu görmüştüm ama KADEM le ilgili konuşmamıştık.....

Şimdi frezya yurt dışında evli Allah Mesut etsin..
KADEM öldü sanırım herhalde..
Mekanı cennet olsun..
Böyle garip bir anı işte bu siteyle ilgili unutamadıgım.....

Genel Sorular

1- Adınız

YILMAZ...

2- Nickiniz

UzAKLaR_

3- Nereden katılıyorsunuz

iSTANBUL/ BAHÇELİEVLER

4-Tam Tamına dogum tarihiniz (gg/aa/yy)

10.02.1982..1981 de olabilir 1980 de olabilir..Bilmiyorum...Çünkü babam ın kimliğimi çıkarttıgı günü hatırlıyorum..Doğum tarihimide sallamışlardı babam ve nüfus dairesi memuru...Hatta aralarında tartışmışlardı BU ÇOCUK BENCE 5 YAŞINDA diyordu biri babam ise YOK BENCE 6 diyordu başka biri YOK 7 YAŞINDADIR BENCE diyordu..Sonra ortak bir tarih olarak 1982 tarihinde karar kılmışlar..Doğum gününüde sallamışlar öylece..

4- Sevdiğiniz renk

MAVİ..MAVİ..mavi ve fıstık yeşili..

5- En sevdiğiniz şarkı

Bıraksanda elimi
Sevgin bana yeter
Susarım öpüşüne
Avunurda söyleyemem
Belki yalandır oyundur
Derim ya, yine de korku basar

Yazık ki ağır ağır
Çökmüş yüreğime
Nefret değil mi bu
Yalan sevişmeler
Sen değilsin sanki yarısı yatağımın
Üşürüm sarılsam bile

İsyanım yanışıma ölüm bile
Susuyor
Ardına dönüp giden sen misin
A kadın
Gururum yere düşer
Yeter ki bak yüzüme
Üstüme basıp geçme yar..

(Gökhan Kırdar söylüyor bu şarkıyı ismi ÜSTÜME BASIP GEÇME dir.)

6- Hoşlandığınız müzik türü nelerdir

Her tür müziği dinlemişimdir hepsindende hoşlanıyorum..Ama son zamanlarda yabancı pop slov ağırlıklı ve rock...Müslüm Gürses in eski bütün şarkılarını ezbere biliyorum...Orhan Gencebay da öyle..Teoma,Yaşar,Ve İlhan İrem dinliyorum..Tiesto yuda.

Klasik müziğede bayılıyorum...Mozart dinliyorum...Beethoven i,Vivaldi,Ravel,Haydn,Çaykovski,Brahams,Carl Orff,Bach,Chopin...........Krautzer Sonat kendinizden geçirdimi sizi?Böyle garip bir müzik ruhum vardır...Her tarzıda dinliyorum..

7- Hobileriniz nedir

Son iki senedir çocuk yuvasını ziyaret etmeyi hobi haline getirdim.Süper birşey o çocuklarla zaman geçirmek..Bu 20 Ocak ta yine gidiyoruz randevu aldım yuvadan..Arkadaşlarla toplanıp gideceğiz minik çocukları görmeye..

Resim

8- Ya Fobileriniz

Klostrofobim var..kapalı yerde duramıyorum bazen kötü bişey yaptıgımda kendime ceza veriyorum o gece..Ve gözlerimi kapatıyorum yatagımda kendimi bir tabutta veya bir asansörde kilitli hayal ediyorum 20 dakka boyunca hiç kıpırdamadan..Sonra kan ter içinde kendime geliyorum..

9- Hangi spor dallarıyla ilgileniyorsunuz

Şu anda ilgilendiğim bir spor dalı yok ama yakında badi ye başlıyorum..Bir kaç hafta içinde..

10- Tuttuğunuz takım

Fenerbahçe..
Ama en rezil fenerli benimdir..Sorsan bir fener futbolcusunu tanımam..Fener in maçı olur beş dakka öncesinden haberim olur maç biter sonucu ertersi gün öğrenirim tesadüfen yada biri söyler..Kendimi bildim bileli fenerliyim diyorum soranlara..Bende özel yeride ver fenerbahçe nin..
Rahmetli babam da fenerliydi..Bunu Şiir bölümünde şiir başlıgımda bir şiirde belirtmiştim...Okumayanlar için burdan yazmak istiyorum o şiiri müsade ederseniz.Eski bir şiir zaten...
Ama okunmayan her şiir yeni değilmidir zaten?

FENERBAHÇE...

KÜÇÜKKEN TUTULMUŞUM SENİN HEYECAN KASIRGANA
İLKİN CİMBOMLUYMUŞUM O ZAMANLAR BABAM FENERİ SEVERMİŞ DELİ DELİ
TANJU GEÇMİŞ FENERE DURURMUYUM YERİMDE KÜÇÜĞÜM İŞTE
KANMIŞIM BEN BİR TOPİ TOPA
AMA İYİKİDE YAPMIŞIM FENERBAHÇEM İÇİMDE KOCAMAN BİR ŞEKER ÜLKE
TANJU LAR GİTTİ AYKUTLAR ŞEYTAN RIDVAN LAR GİTTİ DİYE
BIRAKMADIM SENİ BİR UEFA ŞEKERİNE

AMA KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ HATIRAMDA KALAN ANI DİYE YAZDIĞIM ŞİİRDE
SARI KIRMIZI OYUNCULARI HEP YENERDİ LACİVERT DEĞİŞİKLER DİYE
AĞLAMA ARTIK İÇİMDE RENK RENK SANDALYELER
FANATİK DEĞİLİM HOLAGAN HİÇ DEĞİL.
AMA ESKİ FENERLİYİM BEN BABAMDAN KALMA BİR TÜRÜBÜNDE
SON MAÇIMIZ BABA DENİZLİ İLE

BABA DUY BENİ DİYE KOCAMAN BİR CAFE DE ETRAFDA BİR SÜRÜ SARI KIRMIZILI ŞEKER
DAYANMIŞIM DUVARA ELİMDE SARI LACİVERT FORMA
HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLIYORUM UMURSAMADAN NE ÇOK SEVMİŞTİM FENERİ
SIRF SEN TUTUYORSUN DİYE BABA.........

11- Bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin

Şeytan ın bu dünya üstünde var olmamasını dilerdim...Görüyorum her gazeteyi açtıgımda şeytanın marifetlerini....Gözlerim doluyor bazı haberleri okurken...Şeytan ruhunu satın almış bir çok insanın bunu görüyorum ben..

12- Bir daha dünyaya gelsen hangi ülke vatandaşı olmak isterdin

Türkiye vatandaşı olarak gelmeyi isterdim yine...
Amaaaa..
Ama şimdiki yaşımda değil yıllar öncesinde var olmak isterdim...Hani 1900 doğumlu olmak isterdim...Sonra 20 li yaşlarıma geldiğimde birine aşık olmak isterdim o tarihte..Onunda bana aşık olmasını isterdim..Her gece o nun yüzünü görmeyi isterdim onun sokağında her perdesinin kıpırdanışında...Gündüz onu takip etmek isterdim bir mektup bir mendil bırakmasını isterdim bir köşe başına sonra alıp onu koklamak isterdim..Uzak bir aşk olsa bizimkisi sonra onun ellerini tutunca benim zevcem olmasını isterdim sonsuza kadar....
Yıllar öncesinden tekrar dünyaya gelmeyi isterdim...Hani o insanın insan oldugugu aşkların ise sahte olmadıgı o yıllarda...Bir türk vatandaşı olarak yıllar öncesinden gelmek isterdim bu dünyaya...

13- Bir hafta sonu tatil kazansanız nerede geçirmek isterdin

Alanya nın AVSALLAR beldesinde geçirmek isterdim o tatili...Hele aylardan şubat sa...Etraf sessiz ve sakinse..Bir otel balkonunda güneşin batışını izliyorsam eğer..Hele birde yanımda bir şişe şarap varsa deniz dalgalarını vuruyorsa kıyıya...Hele birde yanımda aşık oldugum zat-ı muhterem varsa hele bende o nun için şiirler doğuruyorsam erkek başıma..Oda doğurdugum minik minik bebiş şiirleri kucağına alıp bir anne şefkati gösteriyorsa............İşte ben o hafta sonu tatilinde ölebilirim o zaman...

14- Hayvanları sever misin? Evde hayvan besliyor musunuz?

Hayvanları çok seviyorum..Özellikle küçük köpek yavrularını ve yavru kedilerini..Askere gitmeden önce bir köpek besliyordum..Küçük bir köpekti..Kırmaydı..Büyüyen tek şeyi kulakları ve kuyruguydu dişiydi..Adınıda Leydi koymuştum çok kıskançtı..Yalnız yaşıyordum o zamanda oturdugum ev beş katı bir evin altıncı katıydı..Terastı..Orda besliyordum kıskançtı dedim ya eve gelen bayan arkadaşlarıma saldırıyordu ama erkeklere birşey yapmıyordu..:)Bir akşam eve giderken sokakta bir kedi yavrusu görmüştüm..Minicik birşeydi üşüyordu.Aldım avucumun içine ancak sığdı yavrucak...Karnı açtı herhalde..Süt aldım onun için aldım sütle beraber eve götürdüm..Leydi onada saldırır sandım ama köpeğim saldırmadı kedi yavrusuna..Kedi sütünü içerken köpeğimde onu yalıyordu..Sonra üç hayat arkadaşı olduk böylece..Leydi kediye annelikte yapıyordu kucak kucağa uyuyorduk.Kedi nin adınıda pamuk koymuştum..Leydi ben ve pamuk baya beraber yaşadık sonra askerlik işim çıkınca kedi yi bir arkadaşın kardeşine verdim..Köpeğimide bir arkadaşa verdim......
Ben askerdeyken pamuk ölmüş..
Leydi yi ise kaybetmişler gezdirirken:(

Şu anda bişey besleyemiyorum oturdugum ev müsait değil müsait olursa küçük köpek yavruları beslemeyi düşünüyorum...

Leydi de aşağıdakidir..

Resim

NOT:Kırmızılı olan benim diğeri Leydi...:)

15- En sevdiniz film

KELEBEK...ZİNCİRLİ ADAM.

16- Beğendiğiniz film artisti..

JHONN DEPP,JENIFIR ANİSTON...

17- TV de takip ettiğiniz programlar varmı

Tv seyretmem..Bazen Beyaz Şhov u seyrederim..

18- Uğurlu sayınız ve gününüz

Uğurlu bir sayım yok..Yani şimdi bir sayıya uğurlu dersem diğer sayıların gücüne gider bana hep uğursuzluk getirirle"Uğurlu gün dersen..Hiç sorma gitsin..Bazen diyorum ki OLUM YILMAZ HERKESİN Bİ UGURLU GÜNÜ VAR SENİNDE OLSUN diyorum ve başıma güzel birşeyin geldiği gün için uğurlu gün diyorum...Ama o gün başıma kötü birşey geliyor sonradan günü değiştiriyorum...Sonra uğurlu gün dediğim gün değilde başka bir gün başıma güzel bir olay geliyor değiştiriyorum ugurlu günümü..Böyle böyle derken bütün günleri değiştirdim ugurlu diye diye...Artık hiç bir gün ugurlu gelmiyor bana veya ugursuz.....
Ne ugurlu bir günüm nede ugurlu bir sayım var...

19- Magazinle aranız var mı, takip ettiğiniz diziler, ünlüler falan

Magazinle hiç aram iyi değildir..Takip ettiğim ne bir dizi nede bir ünlü var...Gördüğüm an değiştiririm kanalı olmadı tv yi kapatırım..

20-Şu sıralar hangi sanatçıları takip ediyorsunuz?

Takip ettiğim bir sanatçıda yok...Zamanımı böyle şeylere harcamam..

21-Peki hangi tarz kitap okuyorsunuz begendiğiniz yazarlar hangileri?

Genelde edebiyat agırlıklı kitaplar okuyorum....Felsefeye merak sarmışımdır bir zamanlar işte o zamanlar da Nietziche,Camus ve Kant ın kitaplarını okumaktan kafam beton gibi olmuştu...Sonra psikolojiye merak sardım..İrvin diyalov, Doğan cüceloğlu ve Engin Gençtan ile Oruç Arıoba nın kitaplarını okudum..Polisiye kitaplarına merak sardım sonra..Ahmet Ümit,Osman Aysu,Jean-Crstophe Grange ve diğer yabancı yazarların kitaplarına merak sardım..Lois-Ferdinand Celine,Travenyan,Boris Viani,Çharles Bukowski okudum..Dünya klasiklerinden bir çok yazarın kitabınıda okudum..Dostoyewski,Tolstoy,Dickens,Gogol un...Türk şairlerini okuyorum genelde..Ümit Yaşar Oğuzcan..Cemal Süreya..Cahit Kulebi..Orhan Veli..Nazım Hikmet Ran..Özdemir Asaf..VB..........

Aşka ve Sevgiye Dair Sorular

1-Yılmaz bize kendince aşkın tarifini yaparmısın öyle özel bir karışım hazırlamak zorunda kalsaydın neler koyardın içine..Sevgi mi,sadakat mi,tutku mu ?

Hepsindende koyardım..
Nefret bile..
Aşkın tarifi kişiye göre değişir ama..Ben derimki aşk gökyüzüne çıkmak gibi birşeydir...Aşık oldugun her geçen gün çıkarsın gökyüzüne doğru..Aşık oldugun kişiyide gökyüzüne çıkarmışsındır zaten farkında olmadan....Sende ona ulaşmak için bir merdiven dayarsın gökyüzüne ver her gün bir basamak çıkarsın...Her gün biraz daha her gün......Ve sen her gün bir basamak çıkarken ayakların yerden kesilir....AŞIK OLAN KİŞİNİN AYAKLARI YERDEN KESİLİR..Tabiki sen bunun farkında değilsindir.......Tek amacın merdivenlerden çıkmak aşk a ulaşmaktır ama onu oraya kendin çıkarmışsındır bunuda bilmezsin..Sen gökyüzüne doğru çıkarken normal diğer insanlarıda zaten hep aşağı görürsün aşık oldugun için...DAHA DOĞRUSU SEN KENDİN O MERDİVENİN BASAMAKLARINDA OLDUGUN İÇİN İNSANLARA YUKARDAN BAKARSIN AŞIK OLDUGUN İÇİN...Her gün bir basamak her gün bir tane daha derken.....Her geçen gün aşık oldugun için aşka dahada çok yaklaştıgını hissedersin......

Eğer şanslıysan o merdivenin son basamağında ulaşırsın aşkına..Ve mutlu son....
Yok eğer şanssızsan...O merdivenin ayakları kırılırsa işte ardından kaçınılmaz son gelir..AYRILIK....Ve düşersin yukardan aşağı doğru yer yüzüne inerkende anlarsın aşık oldugunda ne kadar yükseğe çıktıgını...EĞER FAZLA KAPTIRMIŞSAN KENDİNİ BU AŞKA DAHA YÜKSEĞE ÇIKMIŞSINDIR DEMEKTİR BU VE DÜŞTÜĞÜN AN ACIN FAZLA OLUR..AŞK ACISI BUDUR..
Böyle tarif ediyorum...

2-Yılmaz sence Aşk nedir

Bence aşk kafesteki tüm kuşları gökyüzüne salıp annenden dayak yemektir aşk.Yada şöyle diyeyim..Aşk dans ederken ayın tepesinde bir muz kabuguna basıp gökyüzünde onun kucağına patttt diye düşmektir...Yada bak şöylede olabilir..AŞK ASIRLAR BOYUNCA İNSAN KALBİNDE ŞEHİRLER KURMUŞ MİKROPTUR...Yada şöyle diyeyim..AŞK YOLDA YÜRÜRKEN ÇÖPTE YEMEK YİYEN VE KUYRUGU SARKAN KEDİNİN HAFİFCE KUYRUĞUNA DOKUNMAK VE AYNI ANDA KORKMAKTIR...Yada aşk ölüm döşeğindeyken bile SENİ SEVİYORUMMM ÜLENNNN diye bağırmaktır..Yada aşk ısrarla bulutları onun kalbine benzetmektir...Ama en çokta nedir aşk biliyormusunuz??

AŞK SEVGİLİNİ ALIP GEL SENLE İNANILMAZ BİR YAŞAM ÖYKÜSÜNÜ İZLEYECEĞİZ DEYİP ELİNDEN TUTUP BİR KARINCA YUVASINA GÖTÜRMEK BAĞDAŞ KURDURUP KARINCALARI İZLETMEK VE İZLEMEKTİR AŞK.......

Daha bir çok örnek verebilirim elbette..

3- Bu süper tariflerden sonra sormak istiyorum sevgi nedir ?

Sevgi herşeyin başlangıcı..Bana göre sevgi her kapıyı açan bir maymuncuk anahtarıdır..

4-Aşk her şeyi affeder mi

Kişiye göre değişir...Daha çok affeder derler ama ben affetmem..Affetsem bile ilk anki gibi saf ve temiz duyguları besleyemezsin bence kırık birşeyler olur hani sen güle başka isim taksan gül yine gül gibi kokar..

5-Aşkın yaşı var mı

Aşkın yaşı yoktur...Bana aşık olan benden 20 yaş büyük kadından biliyorum bunu...İntahara kalkışmıştı çünkü bir sürü hap bulmuştum odasında...

6-Aldatılsanız affeder misin

Affetmem...

6-Dostunuz size ihanet etse ne düşünürdün

İhanetin sebeblerini düşünürdüm...Sonra hiç birşeyi düşünmezdim..

7-Mutlu olmak için yaptığınız özel bir şey var mı

Evet var..Bir çok şey var..Yalnızlıgı seviyorum mesela bazen telefonumu kapatıyorum..Sabahın köründe kalkıyorum bazen..İstanbul u geziyorum..Eminönüne gidip yem atıyorum kuşlara..Vapura binip simit atıyorum martılara kadıköy e giderken..Çocuk yuvasına gidiyorum ara sıra..Mesela bu 20 ocak ta yine gidiyorum arkadaşlarımı toplayıp.Randevuyu aldım yuvadan bir kaç gün önce...Süper birşey buda..

8-Hiç kendine ait yazın oldumu?(Olduysa kaç yaşındaydı ilki..)

Kendime ait bir çok yazı oldu..Sayısını bilmiyorum..İlk yazımı ilk okuldayken yazmıştım..Şiir gibi birşeydi...Sonra devamı geldi aşklarımın..Yine aşık oldum yine yazdım yine aşık oldum yine yazdım..Çocukken hep aşık oluyordum ama bunu bir türlü söyleyemiyordum aşık oldugum kişiye....Söyleseydim her şey büyüsünü yitirirdi sanırım..Ben ise kendimce yaşıyordum bu aşkı..Gökyüzüne çıkmak misali..

9-Sence bir aileyi ayakta tutan güç nedir

Bilmiyorum...Aile denen kavram ın lugatımda karşılığı bir hiçtir.....doğru dürüst bir aile yaşantım olmadı..Ama bence aileyi ayakta tutan sevgi ve saygıdır...

10-Gelecekten beklentilerin nelerdir (iş, aile, para vs.) Mesela ne olmak isterdin

Gelecekten hiç bir beklentim yok artık...Eskiden vardı geleceğe dair hayallerim ama yaşam yeni günler kapına dayarken senin hayallerinle ilgilenmiyor.......
Pilot olmak isterdim en çok...Çocuklar a soruldugu zaman NE OLMAK İSTİYORSUN diye çocuk etkilendiği meslekleri söylerler..Mesela öğretmenlerini sevdikleri için ÖRTMEN OLCAM BEN derler..Yada sokakta bir polis görürler kıyafetinden dolayı POLİS OLCAM BEN derler...Bana kimse sormamıştı böyle bir soruyu..Yani köy yerinde kimsenin işi gücü yokta bana böyle bir sorumu soracaktı sanki...Ben gündüzleri evden kaçıp dağda çiçekler arasında sırt üstü uzanıp hayallere daldıgım zamanlar en çok uçmayı isterdim....Kanatlarım olsun isterdim kuşları seyrederken...Sonra Allah ın hiç bir kuluna bu dünyada bir kanat takmadıgını anladıgım zaman pilot olmayı istemeye başladım...Kimse sormadı bana ama sorsalardı PİLOT OLMAK İSTİYOM BEN derdim..
Şimdi siz sordunuz söylüyorum..
PİLOT OLMAYI İSTİYORDUM ama gel görki bir baltaya sap olamadım..

11-Karşı cinste aradığın özellikler nelerdir.

Sevgi sadakat ve duygusallık...Ayakkabılarıda temiz olsun yeter sanırım çok şeymi istedim....??

12-Pişmanlıklar, hatalar insanlar içindir.. Seninde hataların ve pişmanlıkların olmuştur, biraz bahseder misin biraz?

Bir ton pişmanlıgım oldu..Ama bu pişmanlıklarımın sebebi alkoldür...Yeni yeni bıraktım alkolü..Şimdi ara sıra içiyorum..Önceden her gece içiyordum...Bendede pis bir huy var şarabı içtiğim zaman aşırı bir duygusallıga kapılıyorum...Ve içtiğim şarap değilde aşk suyuymuş gibi geliyor..Sonra o kafayla internete giriyordum...Konuştugum kızlara aşık oluyordum ve sarhoş oldugumdan o nun için mecnun olmuşum gibi konusuyordum..Genelde karşılık buluyordum bu durumdan..Karşılık bulamadıgım zaman ise o kafayla ağlıyordum deli gibi..

O konustugum kişiler bilmiyorlar sarhoş oldugumu zaten bellide olmuyor ben sarhoş oldugumda...Öbür gün ayılıyordum mailime baktıgımda mail kutumda bana yazılan aşk yazılarıyla aşk şiirleriyle aşk sözleriyle karşılaşıyordum.Yada başka şeylerle...Akşam sarhoşken yazıştıgım kişilerden..:)Bir utangaçlık bir pişmanlık sarıyordu her yerimi akşamı zor ediyordum..Akşam olupta yine içince bana normal gibi geliyormuş oluyordu kaldıgım yerden devam ediyordum.....Ama artık bitti...Şimdi ara sıra ayda bir içiyorum bazen..İçtiğim zamanda internete girmiyorum zaten....

13-Siz nasıl bir insansınız? Mutlu mu,inatçı mı? Karakteristik özelliklerinizden bahseder misin?

Duruma göre değişiyor ama kişiliğim için hep iyi şeyler duymusumdur normal hayatta görüştüğüm insanlardan...Kötü bir tek kelime duymadım kişiliğimle ilgili...İnatçı biri değilim....Esrarengiz oldugumuda söylerler çözülmesi zor bir bulmaca gibiymişim..Öyle diyende var gülüyorum ben sadece..Romantik ve duygusal biri oldugumu söyleyen çok ama ne yapayım romantik ve duygusalsam.....
Hem bir kere ben doğarken elimde bir demet gülle doğmuşum sonra ebe ye demişimki ALIRMIYDINIZ BU ÇİÇEKLERİ EBE HANIM demişim..Duygusallığım burdan geliyor belki...

14- Bize zevk alarak yaptığınız şeyleri anlatır mısınız?

Sabah ın köründe dışarı insanlar arasına karışmak büyük bir zevk veriyor bana...Sabah ın yedisinde ( sayıyla 7..Yazıyla yedi.)Yani o insanları durakta caddede bir koşturmaca içinde seyretmek zevk veriyor bana..Kimsenin haberi yok yanından geçen hayatlardan...Birde yeni doğan günün kirlenmemiş oksijeni ciğerlere teneffüz edince....Hoş zevk veren bir durum...Ama saat 9 olunca ( yazıyla dokuz sayıyla 9 ) herşey bitiyor..Bir sonraki günü bekliyorum bu pozüsyon için eğer uyunırsam diğer sabah yada sabahlarsam tekrarlıyorum bunu....

15- Normal bir gününüz nasıl geçiyor?

Gece 12 den 3 e kadar kitap okuyorum bazen şiir yazıyorum bazense kitap okumayı herşeyi bir kenara bırakıp hayal kuruyorum...Saatlerce...Bazen ezan okunana kadar hayal kurdugum oluyor iflah olmaz bir hayalperestim..Saat 11 de işe gidiyorum..Yeni başladım işe çalışmıyordum...Akşam 9 da bırakıyorum işi..Eve geliyorum yemek yapıyorum..Bekar evinde kaldıgım için kendin pişir kendin ye misali...Genelde melemen makarna türlü ve pilav pişiriyorum...Süper dir yaptıgım yemekler yani..Sonra internete giriyorum bir kaç saat..Eskisi kadar girmiyorum artık..Sonra kitap hayal şiir vb....Sabah 11 yine iş...

16-Genelde sessiz sakin bir tavır içinde tanınıyorsunuz forumda...Normal hayattada öylemisiniz..

Normal hayatta bazen öyleyim..Normalde espirili biriyim yani gülmeyi güldürmeyi seviyorum....Ama bu gülüşümün altında ağlayan bir palyaço yatar....YALNIZIM KALABALIKLAR İÇİNDE diye bir cümle....Bazen bende çok kalabalık oluyorum yalnız başıma..Yalnız oluyorum bazen kalabalıklar içinde...

17- Yaşadığın yerden bize bahseder misin.Dışarı çıktığında nerelere gidersiniz, neler yaparsın... ?

Yaşadıgım yer kalabalık bir caddeye bağlı bir sokakta..Bir apartmanın giriş katı.Dışarı çıktıgım zaman burda gittiğim bir alış veriş merkezi var bana yakın olan oraya gidiyorum....Bir kültür merkezide var tiyatro ve sinema gösterileri olan bir yer..Oraya gidiyorum bazende...Daha çok yürüyüş yapıyorum yalnız başıma hoşuma gidiyor bu..

18-İkili ilişkilerde taviz vermeden bir yere gelinilmiyor diyorlar...Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz...

İkili ilişkilerden taviz vermek gerek ama karşılıklı olmalı bu tek taraflı olursa yürümez o ilişki...

19-Taviz verdiğiniz oldu mu hiç?

Elbette..Çok taviz vermişimdir..

20-Bir ilişkide ayrılık yaşanınca erkek kısa sürede unutup, eski haline dönerken kadınların aşkı, ayrılığı arkadaşlarıyla aylarca konuşmasını, yaşamasını neye bağlıyorsunuz?

Kadın olduklarına bağlıyorum bunu...Konuşacak başka şeyleri olmadıgından...Erkekler genelde futboldan bahseder yada yeni kız arkadaşlarından filan.....
Ama bütün kadınlar öyle değildir bazı kadınlar unutur ayrılıgı erkekler de konusur aylarca...Bunu ben bir dostumdan biliyorum çünkü aylarca başımın etini yemiştir bir kadın yüzünden kafamı beton gibi yapmıştır anlatarak...İçimden dua ediyordum onun için yeni bir sevgili bulsun diye....Adı ismail di bu arkadaşımın...Sümüklü birşeydi..

21-'Aşkta umursamayanlar hep daha çok ilgimizi çeker'. Neden tam tersi olmuyor? Tam tersi olması gerekmez mi?

Tam tersi olamaz...EN GÜZEL AŞK ZOR OLANDIR diye bir şarkı var Haluk Levent in.....Çünkü ilgini çeken biri seni umursarsa sen onu kendi elinde sana ait oldugunu hissedersin ve ona ilgi göstermezsin o kadar ve NEDE OLSA BENİ UMURSUYOR BENİM ELLERİMDE diyerek umursamaz o kadar...Tam tersi gerekmez...

22-Sinir olduğunuz şeyler nelerdir, en çok ne kızdırır seni… Birde çabuk kızarmısın her şeye?

Çabuk kızmam ama bazı durumlarda çok çabuk parlar kızarım...Yalana çok kızarım mesela..Şimdi sizin şu baktıgınız bilgisayar ekranı ne kadar doğruysa bu doğru gibi bildiğim doğruları yalanlarsa biri kızarım bu duruma...Haksızlığada çok kızıyorum...Tanıdıgım tanımadıgım olsun haksızlıga uğrayan birini görürsem anında müdahale ederim ve kızarım......Üstünlük taslanmasınada kızarım...Yalakalığada...

23-Günümüzde maalesef ihanete uğrayan çok insan var..İhanet konusunda neler düşünüyorsunuz?

Artık çaya atılan şeker gibi olmuş ihanet...Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki artık ihanet etmeyen birini aramak pamuk prensesi aramak gibi bir şey olmuş..

23-Peki yalnızlık hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yalnızlık..
Yalnızlık tek dostudur insanın derim ben.....İnsanın yalnızlığından başka kimsesi yoktur...Karamsar biri oldugumdan söylemiyorum bunu sizlere gerçek budur..İnsanın yalnızlıgından başka kimsesi yoktur..Ve derimki yalnızlıgınızdan şikayet etmeyin...Yalnızsanız eğer sarılın yalnızlıgınıza..Çünkü oda size sarılıyor yalnız oldugunuzda..Şöyle düşünün bir dakka.....
Doğuyorsunuz...Yapayalnız çırılçıplak bir şekilde..Ve yapayalnız..Bir çığlık yükseliyor ağzınızdan...Ve çığlığınız kendi başına bir yalnızlık...Etrafınızda gülenler oluyordur onlar ise kendi başına yalnız gülüşleriyle sevinçleriyle..Sonra derken büyüyorsunuz erken..Okul bu şu derken sizden beklentileri oluyor ailenizin..Sen hala kendi başına yalnız onlarda öyle...Sonra erken erken daha derken sümüklü kısa donla gezdiğiniz anlar bir anı oluyor artık aşık oluyorsunuz...Yada olmuyorsunuz..Olsanızda farketmez yine yalnızsınızdır zaten.....Sonra evleniyorsunuz zatt-ı muhterem biriyle..Anne baba gitmiştir çoktan..Sonra derken yapayalnız oldugunuzu hissediyorsunuz artık dünyaya sizi getiren varlıkların bu dünyadan göçtüğünü görünce....Birde bakıyorsunuz oda nedir sizin bebişleriniz oluyor aynı rolü siz üstleniyorsunuz gülerek o ise ağlıyor...Siz yapayalnızsınızdır bunu elbette anlarsınız sizde bir gün mutlaka..Karamsarlık değildir bu sizde anlayacaksınız yüzünüz buruşmuş ütüsüz bir çarşafa döndüğü zaman bir köşede kendi başınıza kaldıgınız zaman artık hiç bir çare kalmayacaktır ve size sarılan bir yalnızlıgınız vardır.....
Önce yalnızlıgı vardır insanların sonra diğer insanlar...

24-Şimdiki yıllarda hiç özlemle andıgınız bir olayınız warmı

Evet..
Köyde yaşadıgım günlerde cebimde kirbitle dağa gidip küçük diken yığınlarını yakmayı özlüyorum...Yaktıgım dikenlerin bulutları gökyüzüne doğru bir şerit gibi çıkardı...O duman yıgınını seyretmeyi özlemle anıyorum...

25-İlk yenilginiz kaç yaşınızda oldu (aşk,iş vb. şeler)

Tam hatırlamıyorum ama en derin ilk hatırladıgım yenilgilerden biri aşık oldugum kişiyi başkasına kaptırmıştım evlenmiştiO zamanlar 12 yaşlarındaydım ben köyden ilçeye göç etmiştim komşumuzunda 25 yaşlarında bir kızı vardı beni ilk gördüğünde çok tatlı oldugumu söylemişti bana..Sonra her gördüğü yerde bana sarılıp beni öpüyordu ben ise kızarıyordum terliyordum.Annesi bana DAMADIM diyordu kız ise AŞKIMMM diyodu bana....Bana diyorduki BENİMLE EVLENECEĞİNİ BİLSEM BÜYÜMENİ BEKLERİM SENİN derdi ben ise utanıp kaçıyordum..Kaçmasına kaçıyordum ama bende aşıktım ona..:)BEKLE BENİ EVLENME SAKIN SENİNLE EVLENİRİM BİLE BEN demek istiyordum ama diyemiyodum minik birşeydim o zamanlar....Sonra evlenmişti onu gelinlik içinde görmüştüm..Ne geceydi o öyle hiç unutmam bahçeye gidip ağlamıştım saatlerce o evleniyor diye..İlk yenilgim buydu sanırım..Ama yaşım küçük olmasaydı yenilmezdim o zamanlar belki..

Aşk konusunda yenilgim bu olmuştur...

Resim

SEN GELİN OLMUŞTUN O GÜN BEN ÇOCUK.
HANİ NASILDA KIVIRDIN O ÇİFTETELLİDE
BEN İSE BİR KÖŞEDE OYUNCAK SİLAHIMLA OYNADIM..
O GÜNE KADAR HEP OYUNCAK BEBEKLERİM VARDI.
ERKEK OLMAMA RAĞMEN UTANMAZDIM OYNARDIM.

O GÜN BAŞLADIM SİLAHLA RUHUMU KOVALAMAYA.
SEN O GECE GERDEKMİDİR NEDİR ONA GİRDİN.
BEN İSE OYUNCAĞIMI GERÇEK YAPTIM KENDİMİ VURDUM.
PARA TAKIYORLARDI SANA ALTINLAR FALAN...
BEN İSE O KADAR MUTLULUK ARASINDA KAYBOLAN.
KALABALIKTI HANİ ACILARIMLA ORANTILI İNSAN.
AH BE AHH...
BEKLEYEMEZMİYDİN BİRAZ DAHAAA?

SONRA SORDULAR SANA KABUL EDİYORMUSUN DİYE.
GÖZLERİN GÖRMÜYORDU HİÇ BİR ŞEYİ..
EVET DEDİN SONRA.....
AMA CAMDA BİR KUŞ...
BEYAZ BİR KUŞ AMA SEN GİBİ AĞLAYARAK UÇTU GİTTİ.
AĞLAMA GELİN.. AĞLAMA GELİN BAK ÇOCUK OLDUM BENDE..
YAZIK OLDU OYUN HAVASINA..
BİR DÜĞÜNDE HARMAN DALI OYNAYAN GELİN KADAR GERÇEKSİN SEN
ELLERİM HAVADA...ELLERİN HAVADA..
HADİ OYNA...

26-Genelde ilk okulda olur ya hani masum ilişki ile adlandırılır gözgöze bakışmadan ileri gidemezsin..Elini tutarken bile korkarsın .. Malum ilkokul aşkı belkide ilk aşk ...Sizin ilişkilerinizde bu masum ilişkiye benzer bir yan warmıydı ...

Benim ilişkilerimden böyle bir yan oldu ama..Benim yüzümden oldu..Yaşadıgım aşkların hepsine masum bir yan katmaya çalışmışımdır...Yani yetişkin bir sevgili gibi değilde bir çocukluk aşkı gibi yaşamaya çalışıyordum yaşadıgım aşkları....Yani onun ellerini tutunca kızarmak gibi...Yada SENİ SEVİYOM derken utançtan gözlerini kaçırmak gibi...

27-Geçmişte yaşadıgın aşklarında neler yasadın unutamadıgın şeyler neler oldu ?Ve bu aşklar sana ne gibi şeyler öğretti??

Bu aşkların hepside bana tecrübe kazandırmıştır ve her ayrılıkta benden bir parça gitmiştir...Hiç bir aşkımıda unutmamışımdır...Hafızam kuvvetli oldugundan kaynaklanıyor bu yaşadıgım güzel günlerden vb..değil yani..

28-Aşık oldugun kişiyle neler yapmak hoşuna gidiyor ?En çok neyi seviyorsun..

Aşık oldugum kişiyle sabahlamak hoşuma gidiyor...Ama sabahladıgımız an ikimizden başka kimsenin olmaması şartıyla...

29-Bir insandan hoşlanırken en çok neyi etkiler seni ?

Ruhu....

30-Geçmişine dönüp baktıgında keşke olmasaydı dediğin şeyler varmı...Varsa neler?

En çokta az önce bahsettiğim gibi sarhoşken internete girmeseydim diyorum.....Bunun yüzünden çok bayan arkadaşın ahını aldım...Yani sarhoşken aşk yaşayıp ayılınca SARHOŞTUM AYDIM BEN BU İŞTEN CAYDIM demek kötü bir durum..Keşke içip girmeseydim internete o zamanlar...Artık zaten içmiyorum eskisi kadar ara sıra içiyorum dediğim gibi içtiğim zamanda internete girmiyorum...Ayıkken yaptıgım hiç birşey için keşke dememişimdir..Keşke demek yerine tecrübe kazanıyorum diye düşünüyorum daha çok...

31-Sence fazla naz aşık usandırmı...

Elbette usandırır...Ne o öyle..Tamam naz olurda fazlası zarardır...

32-Son zamanlarda herkezin dilinde bir sanal aşk aldı başını gidiyor...Siz katılıyormusunz .. Hiç böyle bişey yaşadınızmı?

Evet...Sanal aşk vardır...Aşk denen iniltinin insan karşısına nerden çıkacağı belli olmaz..Sanal ortamda aşık oldugun kişiye bir otobüs durağındada rastlayıp aşık olabilirsin yada bir köşe başında..Aşkın yeri olmaz yaşı olmaz...Sanal aşk vardır elbet bence..

33-Birini seviyorsun...Ve günün birinde ona süpriz bir şekilde açıklamaya karar veriyorsun...Bunu nasıl bir şekilde yaparsın..

Onun karşısına çıkardım ve şöyle derdim....
SENİNLE EL ELE YÜRÜMEYİ SANA GECELERİ ŞİİRLER YAZMAYI SENİNLE SABAH KAHVALTISI YAPMAYI VE BERBAT SESİMLE SANA ŞARKILAR SÖYLEMEYİ SENİNLE SAHİLDE MARTILARA İSİM TAKMAYI SENİN BAŞINI GÖĞSÜME DAYAYIP GÖKYÜZÜNDEKİ BULUTLARI CİSİMLERE BENZETMEYİ O KADAR ÇOK ÖZLEDİMKİ derdim...

Oda bana NELER SAÇMALIYORSUN YILMAZ BİZ BUNLARIN HİÇBİRİNİ YAŞAMADIKKİ diyecektir büyük bir ihtimalle...

Bende o zaman derdimki...
EVET YAŞAMADIK HAKLISIN..YAŞAMAMIZ İÇİN SEVGİLİ OLMAMIZ GEREK SANIRIM....SEVİYORUM SENİ..
derdim...
Eğer zaten olacak bişeyse olacağına varır yani olmayacaksa kendi yaptıgım yemegi kendim yerim ne var yani kedim benzetirim bulutları cisimlere kendi kendime şarkılar söylerim..:)

34-Hiç birisi için ağladınızmı?

Birisi için değil bir çok kişi için ağladım....Sayısını bilmiyorum uğrunda ağladıgım kişilerin...Ben için ağlayanda çok oldu sırf ben için ağlıyor diye kendi kendimede ağladıgım çok olmuştur....

35-Hiç aldattınmı /aldatıldınmı ?

Hiç aldatmadım..Kendime yakıştırmam bunu..Aldatılmadımda...Belki aldatılmışta olabilirim bilmiyorum hissetmedim..Beraber oldugum kişilerin vicdanına kalmış birşeydir buda....

36-Eski ilişkilerinden unutamadıgın neler oldu iyi veya kötü olarak ..

Dört sene önce beraber oldugum sevgilimden ayrıldıgım günü unutamıyorum mesela...Eski bir türk filmi gibiydi..Esas oğlan ile esas kızın beraber son gün geçirmeleri gibi birşeydi..Ve esas kızın esas oğlanın dudağına son bir buse kondurup ağlayarak gitmesi esas oğlanında o gidene kadar ağlamaması ama o gidince salya sümük ağlaması gibi birşeydi...Unutamıyorum o günü sonbahar dı o zamanlarda çok iyi hatırlıyorum dökülen yapraklardan..Taksi ninde rengi sarıydı sonra sonbahar yağmurları yağmıştı gözlerimden hatırlıyorum bunu...

37-Evlenecein insanda neler ararsın?

Sadakat güven ve sevgi....

Sahsa Özel Sorular

1-Kendine ait olan bir şiir veya yazıyı paylaşmak istermisin?

Elbette paylaşırım...Zaten şiir ve paylaşımda okuyanlar okuyorlar yazdıklarımı....Şimdi uzun birşey yazıpta sıkmak istemem kimseyi..Minik bir dörtlük yazayım...

'NİSAN YAĞMURLARI MAYIS ÇİÇEKLERİ GETİRİR.
SEN GİTTİN YAĞMURLAR YAĞDIRDIM GÖZYAŞLARIMLA.
AMA SEN GELMEDİN...
MAYIS ÇİÇEKLERİNİN GELDİĞİ GİBİ...'

Ama aslında aşağıdaki dizeleri yazacaktım buraya..Kısmet bir önceki dörtlüğeymiş...

Resim

BİR İP BOYNUMDA..
NE ZAMAN AYAKLARIMIN ALTINDAKİ SANDALYE ÇEKİLECEK DİYE BEKLİYORUM...
ELLERİM ARKADAN BAĞLI OLDUĞU İÇİN GİDERKEN ALKIŞLAYAMIYORUM BU HAYATI..

BOYNUMU KIRABİLİR BU İP..
AMA BİLKİ GÜLÜMSEYİŞİME ENGEL DEĞİL HİÇ BİR KIRILMA
Kİ BEN SEN GİDİNCE DAHA ÇOK KIRILMIŞTIM..
ÜSTELİK
AYAKLARIMIN ALTINDAN KAYIP GİTMİŞTİ HAYATIM.

2- Aşk masalındaki arkadaşlara son sözün ne olurdu?

Buraya kadar sabredip okuyan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum.
Cevapları kısa kesmeye çalıştım okurken kimse sıkılmasın diye...

Tüm aşkmasalı üyelerinin yanaklarında gülücüklerin yuva yapmasını diliyorum....

3-Bizimle sevdiğin bir şarkının sözlerini paylaşırmısın ?

[b]Elbette paylaşırım..Sezen aksu dan Sarı Odalar ı yazmak isterdim.Yada Emre Aydın dan Afilli Yalnızlık..Veya yaşar dan Masal...Gülhan dan NEREYE KADAR da olabilir..Veya Teomandan AŞK KIRINTILARI....Ama yinede...
Buyrun...

Hatırlar mısın bilmem yıllar geçti üstünden
Yağmurlu bir akşamdı söyledim sevgimi ben
Belki yağmurdu bilmem süzülen gözlerinden
Utanmış, kızarmıştın, kaçmıştın gözlerimden

Hani biz bir bütündük su ile toprak gibi
Döküldük dile düştük bir solmuş yaprak gibi
Tanrıdan dileğim bu sevenler sevilenler
Yarını bekleyenler olmasın bizim gibi...

Yarınlar...Yarınlar... bizim demiştin
Yarınlar...Yarınlar... bizim demiştin
Yazık oldu yarınlara avunurum anılarla
Hani nerde ümitlerim hepsi sanki bir rüya...

İLHAN İREM

4-Yılmaz kendine ait resmini bizimle paylaşırmısın(istege baglı)

Elbette neden olmasın...En sevdiğim iki tane resmim var bilgisayarda olan ama..İkisininin arasında kaldım buyrun ikisinide ekliyorum..Zaten ikiside minik resim.

ResimResim

Evet arkadaşlar....
Gene güzel birşeyin sonuna geldik ... Açıkcası 10 haftadır röportaj yapıyorum ama itiraf etmeliyimki hiç bu kadar zorlanmamıştım...Ama güzel bir röportajdı yılmaz arkadaşımıza teşekkür ediyorum bize wakitlerini ayırdıgı için ...

Haftaya görüşmek üzere el2

Facebookta paylaş Twitterda paylaş 
Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: ***Ask Masalı Haftanın Röportajı-11***(UzAKLar_)
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 04:09 
Pis Kız
Pis Kız
Kullanıcı avatarı

Ruh Hali: Deli
Başlıklar: 281
İtibar puanı: 79
Resim

Arkadaşlar şunların gözlerindeki ifadeye bakarmısınız :( ... Ne kadar masumlar umutla neşeyle gülüyorlar .. Dİlerimki ilerki yıllardada böyle gülümseyebilirler :(

Bu arada yılmaz arkadaşımızın cvb larındada alıntı yapmak isterim ama o kdar çok içten cvb ları olmuşki bazen duygulandım bazen öldüm gülmekten o derece yane ...
Bide hani o köpeği warya leydi kus4 .. Ne kıymetli köpekmiş leydi nin resmini koydunmu diye durmadan sordu kus4 ...

Bu saatten sonra hiçbir şey şaşırtamaz beni Artık herkesin bir gider payı var gönlümde

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 04:12 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Ruh Hali: kıro
Başlıklar: 294
Nereden: BODRUM.
İtibar puanı: 0
MAVİSÜŞ_ yazdı:
Resim

Arkadaşlar şunların gözlerindeki ifadeye bakarmısınız :( ... Ne kadar masumlar umutla neşeyle gülüyorlar .. Dİlerimki ilerki yıllardada böyle gülümseyebilirler :(

Bu arada yılmaz arkadaşımızın cvb larındada alıntı yapmak isterim ama o kdar çok içten cvb ları olmuşki bazen duygulandım bazen öldüm gülmekten o derece yane ...
Bide hani o köpeği warya leydi kus4 .. Ne kıymetli köpekmiş leydi nin resmini koydunmu diye durmadan sordu kus4 ...

Yani röportaj için zorlanan bir tek sensin.. :kusmus: İKi gündür sabahlıyorum senin yüzünden yımırta yemekten nevrim döndü...:):)
Ama yinede güzel vakit geçirdik sabrından dolayı sana teşekkür ediyorum..Kendimede teşekkür ediyorum iyi sabrettim bende.....

Şu yukardaki miniklere gelince...
Ortalarda bi yerde bende varım ama her yanım çocuklanmış üstüme başıma çocuk bulaşmış görünmüyorum....:)

Umarım ilerki yıllarda sadece o çocuklar değil bütün çocukların yüzü güler....

OLSAYDI CANIM OLSAYDI
BU ŞEHRİN TÜM KALDIRIMLARI DUDAKLARIN OLSAYDI.
EĞİLİP ÖPERKEN BEN,VARSIN BU ŞEHİR BENİ DELİ SANSAYDI.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 04:16 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

MAVİSÜŞ_ yazdı:
Merhaba arkadaşlar.... YEpyeni bir haftayla farklı bir kişilikle yine sizlerle birlikteyiz..Bu haftadaki arkadaşımız forumda gerek efendiliğiyle gerekse kişiliğiyle ilginizi çektğinden eminim...Yılmaz arkadaşımız yani UzAKLaR_ arkadaşımızdır...Arkadaşlar birşeyi belirtmeliyim ki ilk defa bir röportajımda çok panikledim...Yılmaz arkadaşımız o kadar panikki .. Yok o öyle olsun mu yok bu böyle olsun mu :sirit: ..Arkadaşımız tam soruları cevapladıgı röportajı 2 kere silmiştir...Sonra yine offlayarak yazmıştır...Üstüne üstlük banada baya kızmıştır...Ne zaman olacak neden yapmıyorsun diyerekten...Bir müddet daha devam etseydi diyecektim sen aç başlığı .. Hayatım boyunca bu kadar titiz bir erkek görmedim :utan: :wink:

Sanki annemsinde benim için kız begeniyormuşsun gibi bir hava oldu... :)

OLSAYDI CANIM OLSAYDI

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 10:49 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 40
O ses e
Ah gönlüm bazen hislerime sahip çıkamıyorum
Azgın dalgaların kıyıya vuruşları gibi ürkütücü oluyorlar
Ben bile korkuyorum kalbimde ki bu çırpınışlardan
Ve neden diye düşünüyorum
Bazen bulutlar
Gibi özgür ve hafif olan kalbim neden böyle ölesiye ve öldüresiye çırpınıyor
San ki bir şeylerden kaçmak istercesine
Korkma kalbim bize bir şey olmaz diyorum
Ama nafile
Dinlemiyor bile çırpınıyor, çırpınıyor
Boşuna!
Anlamsız yere!
Ve sebebsiz yere
Öylesine
Ölesiye
Kalbime üzme beni böyle ağlatma diyorum
ve
deli gönlüm dile geliyor:
ilk defa benimle konuşuyor
beni üzdüler ama diyor ve susuyor
bir an müptelası olduğu o deli, o durdurak bilmeyen çırpınışlarından kesiliyor
ne eskisi gibi bulutlara benziyor
ne de denizlere
korkuyorum kalbimi kaybetmekten
çektiklerimden sonra
bunca hor görülmüş
bunca ezilmiş
ve
böylesine reddedilmiş olduktan sonra onun da beni terk etmesinden korkuyorum
senin gibi
keşke var olsa da
azgın denizler gibi olsa
ürkütse beni
korkutsa
başımı belaya soksa
yeter ki orda olsa
ama yok işte
dayanamamış kina, nefrete
itilmeye, terk edilmeye herşeyden öte: sensizliğe
hani haksız da sayılmaz adaletsizce davrandı hayat ona
yılmayacağım demiş gönlim vaktiyle direneceğim demiş
ve ölümüne direnmiş
boşuna…
sonunda o en çok sevdiği de yapma bunu deyince
kalmamış bir manası savaşmanın
istemeye istemeye de olsa pes etmiş
anlıyorum
çok sevdiği acımadan yapma demiş
direnme demiş
pes et demiş
vazgeç demi,ş
oysa eskiden
nasıl da güzeldi her şey
onun için
onun gözünde
her şeyde,heryerde ve herkesde vardı bir parçası ümitle beslediği
özgürdü, mutluydu ya da en azından öyle görünüyordu
kimseye ihtiyacı yoktu ve
çevresinde hazırdı sevdikleri ta ki
ihtiyacı olana kadar…
onu yıldıran o söz var ya
VAZGEÇ
Biliyorum o söz almıştı mutluluğunu elinden zorla
Vazgeçirmişti
Gönlümü direnişinden
Mutsuz olacaktı da
Niye dinledi, o sözü diye düşünebilir birileri
Gönlüm seviyordu o sesi
Tapıyordu
İnanıyordu
Güveniyordu o ses e
Nerden bilecekti benim gözü görmeyen, kulağı duymayan yüreğim o sesin onu mahvedeceğini
Çok şey istememişti çok sevdiği o sesten yalnızca iki kelime
Söyleseydi ne olurdu
Yalnızca iki kelime
“devam et diye”

yalnızca devam et demek istiyorum arkadaşıma;
kendisini kısa bir süredir tanıyor olsam bile:
ki buna tanımak denemez:
beyefendiliği, nezaketi, kişiliği ve entellektüel kişiliği, kendini yetiştirmiş olması, edebiyata sanata olan tutkunluğu, kendine has tarzı ile kesinlikle çok am açok pozitif izler bıraktı bende..
ayrıca cömert oluşunu da unutmamak lazım...

bu röportaj için öncelikle MAVİSÜŞ , kerdeşime teşekkür ediyorum;
her zaman ki gibi bombaydı...

röportajı keyifle okudum, ne de olsa sevdiğim bir arkadaşım hakkında :cicek:
uzaklar kendineden bekleneni yapmış yine ve kendine has uslübuyla zevkli hale getirmiş söyleşiyi:
titiz oluşuna gelince hiç şaşırmadım çünkü o YILMAZ :wink:

yalnız bir ricam olucak Yılmazdan :surat:

Alıntı:
Bir ton pişmanlıgım oldu..Ama bu pişmanlıklarımın sebebi alkoldür...Yeni yeni bıraktım alkolü..Şimdi ara sıra içiyorum..Önceden her gece içiyordum...Bendede pis bir huy var şarabı içtiğim zaman aşırı bir duygusallıga kapılıyorum...Ve içtiğim şarap değilde aşk suyuymuş gibi geliyor..Sonra o kafayla internete giriyordum...Konuştugum kızlara aşık oluyordum ve sarhoş oldugumdan o nun için mecnun olmuşum gibi konusuyordum..Genelde karşılık buluyordum bu durumdan..Karşılık bulamadıgım zaman ise o kafayla ağlıyordum deli gibi..

O konustugum kişiler bilmiyorlar sarhoş oldugumu zaten bellide olmuyor ben sarhoş oldugumda...Öbür gün ayılıyordum mailime baktıgımda mail kutumda bana yazılan aşk yazılarıyla aşk şiirleriyle aşk sözleriyle karşılaşıyordum.Yada başka şeylerle...Akşam sarhoşken yazıştıgım kişilerden..:)Bir utangaçlık bir pişmanlık sarıyordu her yerimi akşamı zor ediyordum..Akşam olupta yine içince bana normal gibi geliyormuş oluyordu kaldıgım yerden devam ediyordum.....Ama artık bitti...Şimdi ara sıra ayda bir içiyorum bazen..İçtiğim zamanda internete girmiyorum zaten....

bundan sonra içip içip masum kızcağızların pembe hayalleriyle oynama olar mı canım :p

şaka bi yana hayatın boyunca mutluluk ve başarı diliyorum sana YILMAZ arkadaşım :cicek:
[/b]

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 14:25 
Yağmur Damlası
Yağmur Damlası

Ruh Hali: öylesine
Başlıklar: 185
İtibar puanı: 5
FENERBAHÇE...

KÜÇÜKKEN TUTULMUŞUM SENİN HEYECAN KASIRGANA
İLKİN CİMBOMLUYMUŞUM O ZAMANLAR BABAM FENERİ SEVERMİŞ DELİ DELİ
TANJU GEÇMİŞ FENERE DURURMUYUM YERİMDE KÜÇÜĞÜM İŞTE
KANMIŞIM BEN BİR TOPİ TOPA
AMA İYİKİDE YAPMIŞIM FENERBAHÇEM İÇİMDE KOCAMAN BİR ŞEKER ÜLKE
TANJU LAR GİTTİ AYKUTLAR ŞEYTAN RIDVAN LAR GİTTİ DİYE
BIRAKMADIM SENİ BİR UEFA ŞEKERİNE

AMA KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ HATIRAMDA KALAN ANI DİYE YAZDIĞIM ŞİİRDE
SARI KIRMIZI OYUNCULARI HEP YENERDİ LACİVERT DEĞİŞİKLER DİYE
AĞLAMA ARTIK İÇİMDE RENK RENK SANDALYELER
FANATİK DEĞİLİM HOLAGAN HİÇ DEĞİL.
AMA ESKİ FENERLİYİM BEN BABAMDAN KALMA BİR TÜRÜBÜNDE
SON MAÇIMIZ BABA DENİZLİ İLE

BABA DUY BENİ DİYE KOCAMAN BİR CAFE DE ETRAFDA BİR SÜRÜ SARI KIRMIZILI ŞEKER
DAYANMIŞIM DUVARA ELİMDE SARI LACİVERT FORMA
HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLIYORUM UMURSAMADAN NE ÇOK SEVMİŞTİM FENERİ
SIRF SEN TUTUYORSUN DİYE BABA.........

beni en çok etkileyen bu şiir oldu.

MAVİSÜŞ,çok güzel bir röpörtaj olmuş emeğine sağlık

UZAKLAR, yani Yılmaz , seninle ilgili söyleşiyi okurken ağlarken güldüğümü farkettim

çok keyifliydi yaşamının parçalarını bizlerle paylaşman ,bir insanın yazılarından karakterini bir parçada olsun anlayabiliyorsunuz bende senin karekterinde yanılmadığımı anlamış oldum böylece, bunada memnun oldum ayrıca. :wink: Bütün yaşamınca umutların hayellerin gerçek olsun sağlıkla !.

emeğinize sağlık tekrar :cicek: :cicek:

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 14:43 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 57
süperdi bi solukta okudum yüzün gönlünn hep gülsün insallah :cicek:

İÇİNDE SEN GEÇEN BÜTÜN CÜMLELERİ YUTTUM...

SANA SENİ HATIRLATAN SENLİ HERSEYE SUSKUNUM ARTIK...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 15:05 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 324
Nereden: Constantinopolis
İtibar puanı: 631
Mutluluk gözbebeğinin değmesidir bulutlara.O an aslında tam hayal ettiğin,tam istediğin bi yaşama kavuşmuşsundur...

Çok uzun zaman olmadı seni tanıyalı... Ama bana sanki yıllardır tanıyormuşum gibi geliyor sev1
Sanki çok büyümüşümde :)
Paylaştıkların,şiirlerin,anlattıkların,öğrettiklerin,sarhoşluğun :) Hayatımda farklı ve unutmayacağım kiilerden birisin...
Dilerim hakkettiğin mutluluğa sahip olursun..
Ama daha çok el var birinde olmassa öbüründe gelir düşeş.Yeterki pes etme sen...

Bulutlardan el salla bize...

Herşey gönlünce olsun.. Herşey için teşekkürler.
Abim....

Seviyorum seni cicek4

Ve tαmαmLαnıyor eksiLenLer hepsi bir bir..
Bαsit insαnLαrı bαsit hαyαtLarındα bırαkıp
Ait oLαbiLecegim dünyαLαrın keşfine çıkıyorum.. (:

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 18:47 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

Başlıklar: 43
Toprağımı daha yakından tanıdım tebrikler samimi cevapların için Yılmaz cicek4
Umarım hayatın boyunca herşey istediğin gibi olur sevgiler.

Düşlerim var...
Uyandığımda yalnızca başını hatırladığım,
Ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim
Bir adam var düşümde...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2007, 22:42 
AşK MasaLı Aşığı
AşK MasaLı Aşığı
Kullanıcı avatarı

dilo yazdı:
O ses e
Ah gönlüm bazen hislerime sahip çıkamıyorum
Azgın dalgaların kıyıya vuruşları gibi ürkütücü oluyorlar
Ben bile korkuyorum kalbimde ki bu çırpınışlardan
Ve neden diye düşünüyorum
Bazen bulutlar
Gibi özgür ve hafif olan kalbim neden böyle ölesiye ve öldüresiye çırpınıyor
San ki bir şeylerden kaçmak istercesine
Korkma kalbim bize bir şey olmaz diyorum
Ama nafile
Dinlemiyor bile çırpınıyor, çırpınıyor
Boşuna!
Anlamsız yere!
Ve sebebsiz yere
Öylesine
Ölesiye
Kalbime üzme beni böyle ağlatma diyorum
ve
deli gönlüm dile geliyor:
ilk defa benimle konuşuyor
beni üzdüler ama diyor ve susuyor
bir an müptelası olduğu o deli, o durdurak bilmeyen çırpınışlarından kesiliyor
ne eskisi gibi bulutlara benziyor
ne de denizlere
korkuyorum kalbimi kaybetmekten
çektiklerimden sonra
bunca hor görülmüş
bunca ezilmiş
ve
böylesine reddedilmiş olduktan sonra onun da beni terk etmesinden korkuyorum
senin gibi
keşke var olsa da
azgın denizler gibi olsa
ürkütse beni
korkutsa
başımı belaya soksa
yeter ki orda olsa
ama yok işte
dayanamamış kina, nefrete
itilmeye, terk edilmeye herşeyden öte: sensizliğe
hani haksız da sayılmaz adaletsizce davrandı hayat ona
yılmayacağım demiş gönlim vaktiyle direneceğim demiş
ve ölümüne direnmiş
boşuna…
sonunda o en çok sevdiği de yapma bunu deyince
kalmamış bir manası savaşmanın
istemeye istemeye de olsa pes etmiş
anlıyorum
çok sevdiği acımadan yapma demiş
direnme demiş
pes et demiş
vazgeç demi,ş
oysa eskiden
nasıl da güzeldi her şey
onun için
onun gözünde
her şeyde,heryerde ve herkesde vardı bir parçası ümitle beslediği
özgürdü, mutluydu ya da en azından öyle görünüyordu
kimseye ihtiyacı yoktu ve
çevresinde hazırdı sevdikleri ta ki
ihtiyacı olana kadar…
onu yıldıran o söz var ya
VAZGEÇ
Biliyorum o söz almıştı mutluluğunu elinden zorla
Vazgeçirmişti
Gönlümü direnişinden
Mutsuz olacaktı da
Niye dinledi, o sözü diye düşünebilir birileri
Gönlüm seviyordu o sesi
Tapıyordu
İnanıyordu
Güveniyordu o ses e
Nerden bilecekti benim gözü görmeyen, kulağı duymayan yüreğim o sesin onu mahvedeceğini
Çok şey istememişti çok sevdiği o sesten yalnızca iki kelime
Söyleseydi ne olurdu
Yalnızca iki kelime
“devam et diye”

yalnızca devam et demek istiyorum arkadaşıma;
kendisini kısa bir süredir tanıyor olsam bile:
ki buna tanımak denemez:
beyefendiliği, nezaketi, kişiliği ve entellektüel kişiliği, kendini yetiştirmiş olması, edebiyata sanata olan tutkunluğu, kendine has tarzı ile kesinlikle çok am açok pozitif izler bıraktı bende..
ayrıca cömert oluşunu da unutmamak lazım...

bu röportaj için öncelikle MAVİSÜŞ , kerdeşime teşekkür ediyorum;
her zaman ki gibi bombaydı...

röportajı keyifle okudum, ne de olsa sevdiğim bir arkadaşım hakkında :cicek:
uzaklar kendineden bekleneni yapmış yine ve kendine has uslübuyla zevkli hale getirmiş söyleşiyi:
titiz oluşuna gelince hiç şaşırmadım çünkü o YILMAZ :wink:

yalnız bir ricam olucak Yılmazdan :surat:

Alıntı:

bundan sonra içip içip masum kızcağızların pembe hayalleriyle oynama olar mı canım :p

şaka bi yana hayatın boyunca mutluluk ve başarı diliyorum sana YILMAZ arkadaşım :cicek:
[/b]

Şiir için teşekkür ediyorum sana....
Ama...
O kadar şey yazdım alıntı yapacak onumu buldun...:)

OLSAYDI CANIM OLSAYDI

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
gazeteler  travel guide  best cars  aşk  kral oyun